Blog CK Viva Austrálie

Proč chtějí lidé žít a cestovat v Austrálii?

Proč chtějí lidé žít a cestovat v Austrálii?

Austrálie – pro někoho zní magicky, jiní o této zemi nepřemýšleli, pravdou však je, že Austrálie je jiná a nevzbuzuje snad v nikom negativní emoce (kromě jedovatých zvířat, o kterých bude řeč později). Článků a recenzí o Austrálii existuje celá řada, problém je však v tom, že spoustu těchto cestopisů či recenzí na cestování či život v Austrálii napsali lidé, kteří zde po krátkou dobu cestovali, anebo třeba i nějakou dobu žili, ale po většinou v pozici studentů či lidí, kteří zde nemají rodinu nebo seriózní práci.
Leden 14, 2020    Rubrika:
Zobrazit
Návrat do západní Austrálie

Návrat do západní Austrálie

V dubnu byl Karel, majitel CK, jako průvodce na zájezdu v západní Austrálii. Při vzpomínání jsme dali dohromady fotky a několik textů, o které se dělil nejen na sociálních sítích a nyní si je můžete přečíst všechny v jednom článku.
Říjen 29, 2019    Rubrika:
Zobrazit
Sydney tak trochu jinak aneb co o Sydney nevíte

Sydney tak trochu jinak aneb co o Sydney nevíte

Začněme několika fakty, Sydney leží na východním pobřeží ve státě Nový Jižní Wales a je největším městem Austrálie, žije zde téměř 5 miliónů obyvatel. Fakt, že je největším městem ještě nezaručuje, že je také hlavním městem, tím je město Canberra.
Srpen 21, 2019    Rubrika:
Zobrazit
Plavba jachtou po ostrovech Whitsundays

Plavba jachtou po ostrovech Whitsundays

Že jste o těchto ostrovech nikdy neslyšeli? Vezmu Vás na výlet do Austrálie, přesněji řečeno nedaleko Velkého bariérového útesu, kde se nachází 74 tropických ostrůvků Whitsundays. Tyto ostrůvky jsou oblíbenou destinací Australanů a turistů z celého světa, ale nenechte se zmást, na pravý turistický ruch zde nenarazíte.
Srpen 21, 2019    Rubrika:
Zobrazit
Nový Zéland – za nejhezčí krajinou na konec světa!

Nový Zéland – za nejhezčí krajinou na konec světa!

Každý z nás někdy slyšel o Novém Zélandu a jeho úžasné přírodě. Vybavíte si detaily z filmu Pán prstenů anebo si představíte nekonečné množství ovcí. Ale jak tato krajina doopravdy vypadá?
Srpen 21, 2019    Rubrika:
Zobrazit
KUKABARA

KUKABARA

Kukabara je agentura, zařizující studia v zahraničí, specializující se (nejenom) na Austrálii.
Srpen 21, 2019    Rubrika:
Zobrazit
Tisk

Tisk

Níže najdete naše galerie fotek z cest, samozřejmě také videa, články a cestopisy z Austrálie i Nového Zélandu, rozhovory v médiích, ať už se jedná o články v novinách anebo o vyprávění pro cestovatelský pořad v kabelové televizi. Nechte se inspirovat!
Srpen 21, 2019    Rubrika:
Zobrazit
Novozélandské zajímavosti

Novozélandské zajímavosti

Máme pro Vás několik informací, které možná víte anebo je naopak vůbec netušíte. Pojďte se s námi dozvědět pár novinek, abyste pak mohli být za světoběžnické machry.
Květen 30, 2019    Rubrika:
Zobrazit
Nejbělejší Whitsundays

Nejbělejší Whitsundays

Nejhezčí pláž Austrálie. Plachtění na lodi, vůně slané vody a šnorchlování u Velkého bariérové útesu. 74 malých tropických ostrůvků pokrytých bílým teplým pískem. Najde se zde trail pro dobrodružné odvahy, který můžete podniknout. Také se můžete projít do lesnatého vnitrozemí a objevovat místní faunu, například varany. Kromě divoké přírody ale najdete také spoustu romantických plážích a pestrý svět pod hladinou nekonečného oceánu.
Duben 12, 2019    Rubrika:
Zobrazit
Novinky pro cestovatele na Nový  Zéland

Novinky pro cestovatele na Nový Zéland

Milí cestovatelé, nastražte uši. Chystáte se ve druhé polovině roku na Zéland? Přečtěte si náš článek, který upozorňuje na nadcházející změny. S Viva Travel - specialistou na Austrálii a Zéland se neztratíte a hlavně se nezaseknete nešťastní na letišti bez správného víza!
Březen 18, 2019    Rubrika:
Zobrazit
Užitečné informace o Austrálii

Užitečné informace o Austrálii

Většina z nás si pod slovem Austrálie vybaví operu v Sydney, monolit Uluru nebo klokany. Tyto obvyklé představy však daleko zaostávají za přírodním bohatstvím, kulturní pestrostí a nespoutanými krásami této krajiny. Austrálie Vám je schopna nabídnout množství cestovatelských a kulturních zážitků, od napínavého potápění na korálových útesech, přes pouště, krásné pláže, deštný prales až po kosmopolitní Sydney.
Listopad 20, 2018    Rubrika:
Zobrazit
Nový Zéland - za nejhezčí krajinou na konec světa!

Nový Zéland - za nejhezčí krajinou na konec světa!

Procestoval jsem téměř celý Nový Zéland, jak severní tak jižní ostrov. Celá cesta se dá zvládnout asi za 3 týdny. Pokud se rozhodnete navštívit jen jeden ostrov, bude Vám stačit 7 až 10 dní. Když se zeptáte místních, který ostrov je hezčí, pravděpodobně uslyšíte odpověď Jižní ostrov. To se zdá logické, protože Jižní ostrov je větší a nabízí větší rozmanitost, není tak hustě obydlený jako ostrov severní. Z pohledu Evropana, který zná hory, jezera a pastviny se může lehce stát, že ho zaujme výrazněji ostrov severní.
Listopad 12, 2018    Rubrika:
Zobrazit
Austrálie, co navštívit?

Austrálie, co navštívit?

Chystáte se na cestu do Austrálie? Pak máte v mysli určitě mnoho míst, které chcete navštívit. Austrálie je plná míst, která by jsme na své cestě neměli minout a navštívit je všechny by nám trvalo i několik měsíců. Která z nich tedy zařadit mezi ta nejlepší? 
Duben 30, 2018    Rubrika:
Zobrazit
Austrálie, co s sebou?

Austrálie, co s sebou?

Letíte na dovolenou do Austrálie a nevíte co s sebou přibalit do kufru. Pak určitě potřebujete vědět kam letíte a jaké roční období v Austrálii v tu dobu bude. Cestujete do Austrálie a nevíte, co si zabalit s sebou? Nejdůležitější faktory ke zvážení jsou, kdy cestujete ( v jakém ročním období ) a pak také kam v Austrálii cestujete, protože vzhledem k velikosti této země se počasí rapidně liší v různých místech.
Duben 23, 2018    Rubrika:
Zobrazit
Základní rady na cesty do Austrálie

Základní rady na cesty do Austrálie

Austrálie je cílem mnoha cestovatelů. Nádherná země, která oplývá dechberoucí přírodou, leží na opačné straně zeměkoule, a tak je potřeba si před cestou vše potřebné zjistit a dvakrát zkontrolovat. Než na cesty do Austrálie vyrazíte, udělejte si malou představu o tom, co vás u protinožců bude čekat.
Srpen 1, 2017    Rubrika: Austrálie
Zobrazit
Sopky, Maoři i termální lázně součástí cesty na Nový Zéland

Sopky, Maoři i termální lázně součástí cesty na Nový Zéland

Objevte přírodní krásy úžasného ostrova Nový Zéland. Vydejte se s námi za majestátními sopkami i teplými termálními prameny. Cesty na Nový Zéland jsou spojené s poznáním domorodé maorské kultury stejně jako s adrenalinovými sporty v místech obklopených dechberoucí scenerií. Nenechte si ujít dovolenou snů a jízdu svého života. Jedinečné cesty na Nový Zéland jsou velkou výzvou, která stojí za překonání.
Květen 2, 2017    Rubrika: Nový Zéland
Zobrazit
Cestování po Zélandu za jedinečnými národními parky

Cestování po Zélandu za jedinečnými národními parky

Na Novém Zélandu je možné obdivovat jedny z nejkrásnějších scenerií světa. Při svém cestování po Zélandu můžete celkem narazit na 14 národních parků, které vynikají neuvěřitelnou přírodou. Vypravte se s námi do některých z nich. Vezmeme vás za zlatými písky na nádherné pláže, navštívíme místa s fascinujícími výhledy na nejvyšší novozélandské horské štíty a při našem cestování po Zélandu se také necháme ohromit unikátní krajinou s fjordy.
Duben 30, 2017    Rubrika: Nový Zéland
Zobrazit
Cestování Nový Zéland

Cestování Nový Zéland

Objevte ta nejkrásnější místa Nového Zélandu prostřednictvím zájezdů šitých na míru. Cestování Nový Zéland bude jedním z nezapomenutelných zážitků vašeho života. Připravte se na ohromující přírodní scenerie, krásnou a malebnou krajinu a křišťálově čisté moře. Cestování Nový Zéland je nejlepší podniknout v komfortním autě, které vám umožní navštívit skrytá místa a objevit úžasný přírodní svět. S naším zájezdem získáte profesionálního řidiče, který ví, kam jet. Pojďte se s námi podívat na některé z highligtů těchto dvou úžasných ostrovů.
Duben 29, 2017    Rubrika: Nový Zéland
Zobrazit
Cestování Austrálie: za nejkrásnějšími oblastmi

Cestování Austrálie: za nejkrásnějšími oblastmi

Pokud přemýšlíte, co naložit se svým dlouhým volnem, není snad lepší místo na objevování tajemna, divoké přírody a podvodního světa než nádherná Austrálie. Cestování Austrálie vám přinese zážitky, které navždy zůstanou ve vašich srdcích. Představíme vám nejnavštěvovanější lokality, kam se s našimi zájezdy můžete vypravit. Pokud si vyberete cestování Austrálie s námi, nebudete ochuzeni o unikátní městskou architekturu ani neuvěřitelný podmořský svět, který v takové podobě, jež se vám představí na tomto kontinentě, nikde jinde na světě už nespatříte.
Duben 28, 2017    Rubrika: Austrálie
Zobrazit