Austrálie a Nový Zéland v jednom

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 138990 Kč / 5421 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 22
Poznávací s cz průvodcem

8.2.-1.3.

Sydney, Uluru, Cairns, Kuranda, NP Daintree, Velký bariérový útes, NP Blue Mountains, Auckland, jeskyně Waitomo, jezero Taupo, NP Tongariro, Rotorua

Zpět na nabídku
 • mapy

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • návštěva památek UNESCO
 • zkušený průvodce v Austrálii a na Novém Zélandu
 • možnost nejhezčích treků v AUS a NZ
 • malá skupina – 6 až 12 osob
 • kvalitní 3-3,5* hotely a motely v centru města
 • komfortní přesuny lokálními lety
 • mnoho aktivit, vstupů a výletů již v ceně
 • nabízíme i podzimní termín s jižním ostrovem NZ

POPIS ZÁJEZDU

Krásný poznávací zájezd do Austrálie a na Nový Zéland s českým průvodcem v hlavní sezoně. Vezmeme Vás na nejznámější místa Austrálie a také projedete severní ostrov Nového Zélandu. Itinerář je sestaven pro Vaše maximální pohodlí s dostatkem času užít si každé navštívené místo. Kromě seznámení se s městem Sydney se každý z Vás může těšit také na přírodní rozmanitosti Austrálie. Navštívíme ikonické Uluru v poušti, dále Velký bariérový útes a jeho úžasný podmořský život, nevynecháme oblast Cairns a Kurandu s výletem do deštných pralesu NP Daintree, vodopády a plantáže. Těšit se můžete také do známého NP Blue Mountains a poté se již přesuneme na Nový Zéland. Na severním ostrově uvidíte sopky, gejzíry, geotermální parky a jeskyně. Vykoupete se v termálních pramenech a poznáte také maorskou kulturu. Tento zájezd nabízí spoustu aktivit, vstupů a výletů v ceně, navštívíte ta nejhezčí místa. Abychom Vám dopřáli opravdový komfort, všechny delší přesuny jsou letecky. Cestujte se specialisty na Austrálii a Nový Zéland – zažijte nezapomenutelnou dovolenou díky našim osobním zkušenostem!

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – 2  –  Praha / Vídeň – Sydney
Let na trase Praha (Vídeň) – Sydney s přestupem dle letenky. Přílet do Sydney v den 3 brzy ráno.

Den 3 – Sydney
Po příletu transfer do hotelu v blízkosti centra města, nocleh v hotelu v největší metropoli Austrálie. Dnes odpoledne Vás čeká krátká prohlídka města Sydney s českým delegátem (Hyde Park, katedrála, radnice, střed města, China Town, atd.). Návštěva nejvyšší věže (Sydney Tower) ve městě s krásným výhledem (vstup v ceně). Darling Harbour s úchvatným pohledem na mrakodrapy. Nocleh v hotelu 3-3,5* v centru města.

Den 4 – Sydney

Celodenní prohlídka města s českým delegátem. Začneme krásnými botanickými zahradami, kde uvidíte papoušky Kakadu, dále uvidíte nejkrásnější přístav světa, který tvoří ikonický most Harbour Bridge a slavná budova Opery, architektonický zázrak minulého století. Podíváte se na exkurzi do nitra slavné Opery s výkladem (vstup v ceně), projdete se také po mostě Harbour Bridge. Po obědě Vás čeká prohlídka historické čtvrti Rocks. Dále uvidíte obchodní střed města. Nocleh v pěkném hotelu v centru města.

Den 5 – Národní park Blue Mountains 

Ráno vyjíždíte na celodenní výlet do vyhlášeného národního parku Blue Mountains zapsaného v UNESCO. Čeká Vás několik krásných míst národního parku, uvidíte útvary Tři sestry, vodopády, kaňony a další. Možnost procházek v přírodě. Návrat zpět bude lodí, příjezd do Sydney pod ikonickým Harbour Bridge až ke slavné Opeře. Nocleh v hotelu v Sydney.

Den 6 – Sydney – Bondi beach
Volný den anebo výlet na vyhlášenou pláž Bondi Beach, kde na chvilku sami zažijete kult surfování, kavárničky a australský život na pláži. Možnost koupání. Následuje krásná procházka podél útesů na další malebné pláže. Odpoledne možnost koupání, relaxace a návrat zpět do hotelu.

Den 7 – Sydney – Ayers Rock (Uluru)

Ráno transfer na letiště a odlet do středu Austrálie, k Ayers Rock. Ocitáte se v oranžových pouštích, v mystické zemi původních obyvatel Aboriginců, v jedné z nejhezčích částí Austrálie. Po příletu se jedete ubytovat do stylových chatek, jednodušší ubytování, sdílené koupelny, bazén k dispozici, hotel možný za příplatek.

Odpoledne cesta k Aboriginskému kulturnímu centru, možnost zakoupit autentické suvenýry. Poté se přesunete k posvátné hoře Uluru  na vyhlášený západ slunce. Návrat zpět k ubytování a nocleh s tisíci hvězd nad hlavou. 

Den 8 – Ulura a Olgas, NP Kata Tjuta

Dnes dopoledne Vás čeká návštěva Olgas, dechberoucích skalních útvarů, a zde také krásný, asi 3-4 hodinový trek mezi skalními masivy údolím větrů po stezkách kmene Anangu. Procházka – trek se dá zkrátit dle uvážení každého z Vás. Na oběd budete zpět ve vesnici, možnost osvěžení v bazénu. Odpoledne se vrátíte zpět k Uluru, které si můžete detailněji prohlédnout a projít se kolem Uluru. Západ slunce u Uluru a poslední nocleh v této oblasti. (vylepšení na hotel možno za příplatek)

Den 9 – Ayers Rock – Cairns

Dopoledne volno u bazénu, případně dle situace možný východ slunce nad Uluru. Kolem oběda již odjíždíte na letiště a čeká Vás let do tropického Cairns. Cairns je krásná zelená oblast plná deštných pralesů, ale hlavně také vstupní branou k Velkému bariérovému útesu, který je největším svého druhu na světě. Po příletu následuje transfer na hotel s bazénem, nocleh v Cairns.

Den 10 – Velký bariérový útes (o)

Celodenní výlet lodí na jeden z ostrovů Velkého bariérového útesu, Green Island, v ceně šnorchlování nebo výlet lodí se skleněným dnem, oběd v ceně. Na ostrově si můžete užít čas po svém, aktivně ve vodě nebo relaxací či procházkou na pláži. Alternativně můžeme nabídnout jiný výlet lodí na útes, pokud se třeba rádi potápíte apod. Nocleh v hotelu s bazénem v Cairns.

Přidat si můžete působivý let helikoptérou nad útesem nebo třeba miniponorku, zeptejte se nás na podrobnosti.

Den 11 – Cairns

Dnes Vás konečně čeká volný den pro Vaše vlastní aktivity, užijte si ho dle Vašich představ. Nabídneme fakultativní výlety, nebo můžete relaxovat u bazénu s procházkou po městečku Cairns. Nocleh v hotelu s bazénem.

Doporučujeme výlet lodí na krásný Fitzroy Island s úchvatnými plážemi. 

Den 12 – Cairns – výlet Kuranda, NP Daintree, Mossman 

Dnes Vás konečně čeká volný den pro Vaše vlastní aktivity, užijte si ho dle vašich představ. Nabídneme fakultativní výlety, nebo můžete relaxovat u bazénu s procházkou po městečku Cairns. Nocleh v hotelu s bazénem.

Den 13 – Cairns – vnitrozemí a vodopády

Celodenní výlet do tropického vnitrozemí na čajové a banánové plantáže, zastavíte se u několika vodopádů v deštném pralese, krásné koupání v přírodě, celý den v krásném přírodním prostředí. Čeká Vás také zastávka na největší fíkovník v oblasti s procházkou v deštném pralese. Krásné vnitrozemí tropické oblasti Austrálie s mnoha pestrými zastávkami. Nocleh v hotelu s bazénem.

Den 14 – Cairns – Auckland, Nový Zéland

Den pro přesun na Nový Zéland. Ráno transfer na letiště v Cairns a odlet na Nový Zéland, do města Auckland, které je největším městem Zélandu. Let s přestupem. Na NZ se dostanete až později odpoledne, následuje transfer na hotel a nocleh v 3-3,5* hotelu v centru města.

Den 15 – Auckland – prohlídka města

Dnes Vás čeká půldenní prohlídka centra Auckland s průvodcem, podíváte se na nejvyšší věž na jižní polokouli, Sky Tower, kde se Vám naskytne krásný výhled (vstup v ceně). Prohlídka přístavu, radnice, historické budovy divadla a další. Odpoledne případně prostor pro fakultativní aktivity. Nocleh v hotelu v centru Aucklandu.

Den 16 – Auckland – výlet

Ráno Vás čeká výlet za hranice centra Aucklandu, a to do části zvané Devonport. Krátká plavba místním trajektem Vám ukáže pohled na Auckland z jiného úhlu. Devonport je jedna z nejkrásnějších částí Aucklandu. Jsou zde dvě sopky s nádherným výhledem, na které si mohou bez problémů ti aktivnější z Vás vyšlápnout. Místní zástavba je původní a je tvořena velmi starými dekorativními vilami. Najdete zde také mnoho obchůdků s tradičními i netypickými suvenýry a odpočinete si od ruchu velkoměsta. Nocleh v hotelu v centru Aucklandu.

Den 17 – Jeskyně Waitomo a jezero Taupo 

Dnes vyrážíte z Aucklandu do oblasti Waitomo Caves. Po příjezdu si prohlédnete tuto oblast, která je známá svým rozsáhlým komplexem jeskyní a podvodních tunelů. Jednou z hlavních atrakcí jsou svítící červi v jeskyních, glow worms (prohlídka v ceně). Odtud se vydáte k jezeru Taupo a budete nocovat nedaleko NP Tongariro.

Den 18 – NP Tongariro, jezero Taupo

Dopoledne Vás čeká prohlídka krásného NP Tongariro. Tento vyhlášený národní park je znám díky svým sopkám a krásným trekům. Dostane se Vám také krásných výhledů na sopky a jezírka. Dle chuti každého z Vás je možno vyrazit na trek či procházku. Odpoledne se pak přesunete kolem jezera Taupo až do parku Wai-o-Tapu, který je nejhezčím parkem s gejzíry a geotermálními jezírky v oblasti (vstup a prohlídka je zahrnuta v ceně). Nabitý výlet končíte dnes ve městě Rotorua, kde je zajištěn nocleh v 3-3,5 motelu-hotelu.

Den 19 – Rotorua

Dnes Vás čeká klidnější den. S průvodcem si dopoledne prohlédnete město Rotorua a odpoledne máte volný čas pro Váš odpočinek či fakultativní aktivity. V podvečer můžete vyrazit do místních vyhlášených termálních bazénů (vstup není v ceně). Nocleh je zajištěn v hotelu či motelu.

Fakultativní aktivity pro dnešní den:

Maorská kulturní show s tradiční večeří, 3 hod., cena: 2.400 Kč

Rafting na řece Kaituna, 2.200 Kč

Vyhlídkový let sopka Tarawera, cena od 4.400 Kč dle délky

Návštěva Maorské vesnice v Rotorua, cena od 1.090 Kč

Celodenní výlet do Waitomo Caves s prohlídkou, cena: 4.400 Kč

Gondola v Rotorua na vyhlídku, cena: 650 Kč

Parníkem po jezeře Rotorua vč. snídaně nebo oběda, 1 hod. plavba, cena: 990 Kč

Hobbiton – vesnice z Pána prstenů, cena: 2.590 Kč

Den 20 – Rotorua – Auckland

Dnešní den je určen k cestě zpět do Aucklandu. Během dne bude zajištěna cesta autobusem do Aucklandu a následný transfer na hotel v centru Aucklandu. Následuje volný zbytek dne, třeba pro nákup suvenýrů nebo poslední prohlídku města na Novém Zélandu.

Den 21 – Auckland – odlet
Ráno transfer na letiště a odlet z Aucklandu zpět do Evropy, dle času mezinárodních letenek.

Den 22 – Přílet domů
Přílet domů a konec programu pro zájezd Austrálie a Nový Zéland.

Nabízíme možnost prodloužení zájezdu Austrálie a Nový Zéland o pobyt na ostrůvcích Fidži a relaxace na plážích, jako vhodný doplněk této dovolené. Informujte se u nás na detaily tohoto prodloužení.

 • zpáteční mezinárodní letenka Praha (Vídeň) – Sydney, Auckland – Praha
 • všechny vnitrostátní letenky dle itineráře
 • mezinárodní přelet z Austrálie na Nový Zéland
 • všechny transfery zahrnuté v itineráři
 • všechny noclehy ve 3* až 3,5* hotelech a motelech v blízkosti centra města dle programu
 • celodenní výlet lodí na Velký bariérový útes s obědem a šnorchlováním
 • výlet do deštného pralesa Daintree, výlet na vodopády a plantáže
 • všechny výlety a exkurze uvedené v programu
 • dopravu dle programu v klimatizovaném minibuse
 • českého delegáta/průvodce po celou dobu pobytu v Austrálii a na Novém Zélandu
 • vstup na Sydney Tower
 • exkurze do Sydney Opera House
 • celodenní výlet do NP Blue Mountains 
 • možnost nejhezčích treků v AUS  i NZ
 • turistická víza do Austrálie – vyřízení zdarma
 • kompletní plán a informace k Vašemu zájezdu
 • pojištění CK proti úpadku
 • spropitné
 • strava, kromě toho kde je uvedeno
 • osobní pojištění
 • poplatek za autobus k Mossman Gorge (7 AUD)
 • poplatek za vstup do NP Kata Tjuta (25 AUD)
 • fakultativní výlety a služby nezahrnuté v programu
 • na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech
 • hotely se snídaní – příplatek 9000 Kč
 • příplatek za hotel v Uluru 3000 Kč
 • příplatek za samostatně cestující osobu 20.990 Kč (pokud nebude sdílet pokoj s dalším cestujícím)
 • fakultativní výlety (nabídku doplňkových výletů Vám rádi zašleme)
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, ceny mezinárodních letenek a kurzu AUD.
 • Náročnost tohoto zájezdu – mírná.
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu. 
 • Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Související zájezdy

Austrálie
Perly Austrálie s ČP
Nový Zéland
To nejlepší z Nového Zélandu s ČP
Nový Zéland
To nej z Austrálie a Nového Zélandu