Austrálie a Nový Zéland

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 109990 Kč / 4290 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 20
Poznávací
Denně - leden až prosinec

Sydney, Uluru, Cairns, Velký bariérový útes, Auckland, Waitomo, NP Tongariro, Rotorua, Queenstown, Milford Sound, Twizel, Christchurch

Zpět na nabídku
 • mapa akt AUS NZ
 • alpine-2110829_1920
 • koala-2128517_1920
 • new-zealand-1864672_1920
 • sydney-363244_1920

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • Spojení toho nejlepšího z obou zemí při jedné cestě
 • Nejznámější lokality Austrálie – Sydney, Uluru, Cairns, Velký bariérový útes
 • Oba dva ostrovy Nového Zélandu
 • Kompletní manuál cesty

POPIS ZÁJEZDU

Pokud chcete vidět Austrálii a oba ostrovy Nového Zélandu při jedné cestě, tento zájezd je stvořený pro Vás! V Austrálii zažijete ruch velkoměsta Sydney, horko, při kterém se nepotíte na Uluru a tropickou zelenou nádheru v okolí Cairns. Rozhodně nevynecháte výlet na Velký bariérový útes. Na Novém Zélandu spatříte proslulou jeskyni se svítícími červy, ohřejete unavené kosti v přírodních horkých pramenech a zaručeně budete žasnout nad přírodní nádherou jižního ostrova. Města, pouště, tropy, příroda, pláže i hory – to Vám přináší tento zájezd. 

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – 2  –  Praha (Vídeň) – Sydney

Let na trase Praha (Vídeň) – Sydney s přestupem dle letenky. Přílet do Sydney v den 3 brzy ráno.

Den 3 – Sydney

Po příletu transfer do hotelu v blízkosti centra města, nocleh v hotelu v největší metropoli Austrálie. Dnes odpoledne Vás čeká kratší prohlídka města Sydney dle námi vypracovaných materiálů (Hyde Park, katedrála, radnice, střed města, China Town, atd.). Návštěva nejvyšší věže (Sydney Tower) ve městě s krásným výhledem (vstup v ceně). Darling Harbour s hezkým pohledem na mrakodrapy. Nocleh v hotelu 3-3,5 * v blízkosti centra města.

Den 4 – Sydney

Celodenní prohlídka města Sydney. Začnete krásnými botanickými zahradami, dále nejkrásnějším přístavem světa, který tvoří ikonický most Harbour Bridge a slavná budova Opery, architektonický zázrak minulého století. Podíváte se k slavné budově Opery – architektonickému zázraku minulého století, projdete se také po ikonickém mostě Harbour Bridge. Po obědě můžete pokračovat v prohlídce města dle připravených instrukcí anebo se vydat na vyhlášenou pláž Bondi Beach ke krásné procházce a koupání. Nocleh v hotelu.

Den 5 – Sydney – Uluru

Ráno máte zajištěn transfer na letiště a letenku na Uluru, odlet do středu Austrálie, k Ayers Rock. Ocitáte se v oranžových pouštích, v mystické zemi původních obyvatel Aboriginců, v jedné z nejhezčích částí Austrálie. Po příletu si vyzvednete zajištěné pronajaté auto a jedete se ubytovat do stylových chatek, jednodušší ubytování, sdílené wc a sprchy, bazén k dispozici, hotel za příplatek.

Odpoledne cesta k Aboriginskému kulturnímu centru, možnost zakoupit autentické suvenýry. Poté se přesunete k posvátné hoře Uluru, prohlídka a procházka a následně přesun na vyhlášený západ slunce. Návrat zpět k ubytování a nocleh s tisíci hvězdami nad hlavou. 

Ke všem výletům autem od nás dostanete podrobný manuál cesty s vyznačením všech nejlepších míst, treků apod.

 Možnost prodloužení v této oblasti na vyžádání.

Den 6 – Olgas – Cairns

Dnes ráno Vás čeká návštěva Olgas a krásný asi 3-4 hod trek mezi skalními masivy. Procházka – trek se dá zkrátit dle uvážení každého z Vás. Na oběd budete zpět ve vesnici, možnost osvěžení v bazénu. Po obědě již odjíždíte na letiště a čeká Vás let do tropického Cairns. Cairns je krásná zelená oblast plná deštných pralesů, ale hlavně také vstupní branou k Velkému bariérovému útesu, který je největším svého druhu na světě. Po příletu následuje transfer na 3-3,5* hotel s bazénem, nocleh v Cairns.

Den 7 – Velký bariérový útes (o)

Celodenní výlet lodí na jeden z ostrovů Velkého bariérového útesu, Green Island, v ceně šnorchlování nebo výlet lodí se skleněným dnem, oběd v ceně. Na ostrově si můžete užít čas po svém, aktivně ve vodě nebo relaxací či procházkou na pláži. Nocleh v hotelu 3-3,5* s bazénem v Cairns.

 Přidat si můžete působivý let helikoptérou nad útesem nebo výlet miniponorkou, zeptejte se nás na podrobnosti.

Den 8 – Cairns – výlet do NP Daintree a Kurandy

Ráno si vyzvednete zajištěné auto k celodennímu výletu dle připraveného manuálu. Vás čeká celodenní výlet na sever Cairns podél krásného pobřeží a hlavně návštěva deštného pralesa v NP Daintree, možnost přidat projížďku lodí po řece Daintree s pozorováním krokodýlů, zastávka u Mossman Gorge a koupání, výlet završen pozorováním klokanů (bez záruky). Zastávka také ve známé vesnici Kuranda s možností návštěvy parku s koaly. Nocleh v hotelu s bazénem v Cairns.

Den 9 – Cairns – vnitrozemí a vodopády

Celodenní výlet pronajatým autem do tropického vnitrozemí na krásné vodopády, čajové a banánové plantáže, zastávka na největší fíkovník v oblasti s procházkou v deštném pralese. Krásné vnitrozemí tropické oblasti Austrálie s mnoha pestrými zastávkami. Nocleh v hotelu s bazénem.

Den 10 – Cairns – Auckland, NZ

Dnes Váš čeká mezinárodní přelet na Nový Zéland. Zajištěn transfer na letiště a letenka do Aucklandu. Po příletu do největšího města Zélandu, Aucklandu, Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v centru města. Možná krátká individuální prohlídka centra města Auckland, fakultativně vyhlídka z věže Sky Tower. Nocleh v hotelu.

Den 11 – Auckland – Waitomo

Ráno vyzvedáváte pronajaté auto a vyrážíte za poznáním Nového Zélandu.  Dle námi připraveného manuálu cesty jedete do oblasti Waitomo Caves, která je známá svým rozsáhlým komplexem jeskyní a podvodních tunelů. Jednou z hlavních atrakcí jsou svítící červi v některých jeskyních. Poté následuje krátký přejezd na přiblížení Vašeho dalšího cíle a nocleh v motelu.

Připravíme pro Vás na míru popis cesty a nejlepších míst a treků na celé trase v Manuálu NZ.

Den 12 – Tongariro NP

Dnes ráno přijedete do vyhlášeného národního parku Tongariro, který je plný krásných sopek a treků. Máte celý den na tento NP, můžete si zvolit procházku dle toho, na co se cítíte. Při pěkném počasí si užijete krásné výhledy. Nocleh zajištěn u nedalekého jezera Taupo.

Den 13 – Turangi –  Rotorua

Dnes Vás čeká cesta kolem jezera se zastávkami až do města Rotorua. Po cestě návštěva vodopádů Huka Falls, nejkrásnějších geotermických parků s bublajícím bahnem a gejzíry Wai-O-Tapu a další. Odpoledne můžete navštívit také Maorskou vesnici. Poté příjezd do města Rotorua a nocleh.

Vstup do parku Wai o Tapu v ceně.

Možnost večer navštívit termální prameny v Rotorua, fakultativně.

 Den 14 – Rotorua – Queenstown

Vracíte auto na letišti a máte zajištěn přelet do Queenstownu. Po příletu následuje odpočinek a ubytování v hotelu. Můžete vyrazit na procházku do města. Queenstown je považován za nejhezčí město jižního ostrova, které je centrem turistického dění Nového Zélandu. Nocleh v hotelu. Od nás dostanete podrobné informace k prohlídce této oblasti, města.

Den 15 – Queenstown

Dnes Vás čeká individuální prohlídka Queenstown, můžete se např. lanovkou podívat na krásnou vyhlídku nad městem. Možnosti mnoha aktivit, kterých se zde nabízí velký počet (např. jízda na kole kolem jezera). Městečko leží v krásné přírodě u jezera, sevřeno horami a kaňony. V zimě se stává Queenstown lyžařským centrem. Nocleh hotelu.

Fakultativně výlet parníkem po jezeře: Přepravíte se historickým parníkem s živou hudbou a minimuzeem historických parníků přes jezero Wakatipu na farmu, kde si dáte typický ranní čaj a vydáte se poznat tradiční život na farmě tak, jak ho znají Novozélanďané. Budete přítomni nahánění ovcí psy, naučíte se jak ovce stříhat a rovněž jak zpracovávat vlnu.

 Den 16 – Milford Sound

Ráno si vyzvednete v Queenstownu auto a pojedete na krásný výlet, pojedete k jezeru a vesničce Te Anau, odkud pokračujete do země fjordů až k vyhlášenému místu zvanému Milford Sound, které je podle mnohých nejhezčím místem Nového Zélandu. Čeká Vás projížďka na lodi mezi fjordy, kolem uvidíte tuleně a vodopády.Nocleh u jezera v Te Anau.

Projížďka lodí na Milford Sound je v ceně.

 Den 17 – Te Anau – Twizel

Autem jedete napříč Novým Zélandem a jeho krásnou krajinou až k nejvyšším horám na Zélandu, k národnímu parku Mt. Cook. Celý den na pohodovou cestu autem se zastávkami. Nocleh ve vesnici Twizel, v jejímž okolí se natáčely scény k filmu Pán prstenů.

Den 18 – Mt. Cook NP

Ráno jedete kolem krásných jezer do národního parku Mt. Cook, kde Vás čeká krásná procházka, trek asi na 3-4 hodiny dle toho jak se budete cítit. Čeká Vás krásné panorama hor, ledovců a ledovcových jezer. Jeden z nejhezčích parků na NZ. Odpoledne pokračujete autem kolem dalších vyhlášených jezer směrem do Christchurch, což je největší město jižního ostrova. Zajištěn nocleh v Christchurch.

 Den 19 – Christchurch – odlet

Dnes dle času Vašeho odletu vracíte na letišti auto a dle mezinárodních letenek odlétáte zpět do Evropy. Pokud odlétáte až v průběhu dne, tak máte čas na prohlídku města či jeho  okolí.

Den 20 – Přílet domů

Přílet domů a konec programu pro zájezd Austrálie a Nový Zéland.

 • všechny mezinárodní letenky dle programu
 • všechny lokální lety dle programu
 • všechny noclehy v hotelu nebo motelu dle programu 3-3,5*, na Uluru chatka
 • pronájem auta Toyota Corrola dle programu, auto s připojištěním
 • všechny vstupy, aktivity a výlety dle programu
 • kompletní plán cesty, podrobné informace a vyznačení nejlepších míst, manuály výletů
 • transfery z letiště do hotelu a zpět
 • vyřízení víz do Austrálie
 • pojištění CK proti úpadku
 • česká asistenční telefonní linka v Austrálii i na NZ
 • osobní pojištění
 • stravování
 • benzín
 • služby neuvedené v programu
 • Větší auto než je standardně v ceně
 • Fakultativní výlety
 • Vylepšení hotelů na 4*
 • Snídaně
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu AUD.
 • Náročnost tohoto zájezdu – mírná.
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu. 
 • Tento zájezd je možné absolvovat bez řízení auta na výletech a nahradit tyto výlety organizovanými výlety s anglicky hovořícím průvodcem.

Související zájezdy

Poznávací
Austrálie
Krásy Austrálie
Poznávací
Austrálie
Národní parky severu Austrálie
Poznávací
Nový Zéland
s anglickým průvodcem
Nový Zéland komfortně