Australské pobřeží s českým průvodcem

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 82990 Kč / 3237 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 17
Poznávací s cz průvodcem
8. 1. - 24. 1.

Melbourne – Great Ocean Road – NP Kosciuszko – Jervis Bay – Sydney – Byron Bay – Gold Coast – Brisbane

Zpět na nabídku

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • návštěva australských metropolí
 • zažijete trek kolem nejvyšší hory Austrálie
 • uvidíte spoustu typických australských zvířat v přírodě – koaly, klokany apod.
 • možnost koupání na krásných plážích s bílým pískem

POPIS ZÁJEZDU

Vydejte se s námi na cestu po krásném australském pobřeží se spoustou krásných zastávek a míst. Na tomto zájezdu s českým průvodcem poznáte podrobně projížděnou krajinu, navštívíme metropole Melbourne, Sydney a Brisbane, ale hlavně uvidíte nespočet krásných přírodních míst, pláží i hor. Čeká Vás setkání v přírodě s koalami, klokany, papoušky a možná i delfíny. Vykoupete se na nejhezčích plážích s bílým pískem a mimo jiné se vydáme i na trek kolem nejvyšší hory Austrálie.

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – 2  –  Praha (Vídeň) – Melbourne

Let na trase Praha (Vídeň) – Melbourne s přestupem dle letenky. Přílet do Melbourne v den 2 večer nebo v den 3 brzy ráno. Po příletu transfer do hotelu v centru města, nocleh v 3* hotelu v druhé největší metropoli Austrálie.

Den 3 – Melbourne

Dnešní den si odpočinete po dlouhém letu a také si s českým průvodcem prohlédnete centrum Melbourne se všemi nejznámějšími místy, jako jsou dům kapitána Cooka, Federation square, katedrálu Sv. Pavla, Flinders street, historickou tramvaj, promenádu Southbank nebo jeden z přilehlých parků-zahrad. Nocleh ve 3* hotelu v centru města.

Den 4 – Great Ocean Road

Ráno vyrážíme autem či minibusem na vyhlášenou scénickou cestu Great Ocean Road. Cesta se vine podél krásného pobřeží a čeká Vás několik opravdu skvělých zastávek a vyhlídek. Najdeme si v přírodě medvídky koala, podíváme se na vyhlášených 12 Apoštolů, několik dalších skalnatých útvarů, možná zahlédneme i klokany. Nocleh v oblasti (Colac).

Den 5 – na cestě k Albury a NP Kosciuszko

Cesta vnitrozemím, přesun do blízkosti NP Kosciuszko, po cestě zastávky, odpoledne přijíždíme do oblasti města Albury a pokračujeme ještě kousek blíž k NP Kosciuszko, nocleh v motelu (Corryong).

Den 6 – NP Kosciuszko

Dnes popojedeme do srdce NP Kosciuszko a také nejvyšší hory Austrálie. Čekají nás pěkné vyhlídky a také procházky a treky přírodou. Délka treku dle Vašeho vlastního uvážení. Užijete si krásnou horskou přírodu (v zimě se zde nacházejí lyžařská střediska), přesuneme se do jedné z vesniček pod NP k noclehu, nocleh v motelu v oblasti Jindabyne.

Den 7 – Batemans Bay a klokani

Cesta na východní pobřeží, dnes se opět dostáváme k moři a odpoledne se můžete těšit na poloprázdné divoké pláže, koupání v moři a v podvečer na hlavní bod dnešního programu, vezmeme Vás na klokaní pláž, kde se dostanete na dosah ruky k divokým klokanům v krásném plážovém prostředí! K vidění papoušci i velké ještěrky (varani). Nocleh v oblasti.

Den 8 – Jervis Bay – Sydney

Cesta po pobřeží do krásného NP Jervis Bay, tato oblast nabízí zátoku, kde se prohánějí delfíni, krásné pláže s bílým pískem (Hyams beach). Zde budete mít možnost se koupat i projít a užít si krásné prostředí. Odpoledne cesta do Sydney, po cestě pěkné zastávky, kousek před Sydney se zastavíme v krásném NP Royal, který je druhým nejstarším na světě. Nocleh v oblasti Sydney v motelu/hotelu.

Den 9 – Sydney

Prohlídka největšího města Austrálie a také dost možná nejhezčího, Sydney. Vezmeme Vás na prohlídku botanických zahrad, nejhezčího přístavu světa s ikonickým mostem Harbour bridge a světoznámé budovy Opery. Projdeme se centrem Sydney, ukážeme si radnici a další významné budovy Sydney, v ceně máte také vstup na Sydney Tower, vyhlídkovou věž, ze které bude Sydney jako na dlani. Nocleh v hotelu/motelu v oblasti Sydney.

Den 10 – Blue Mountains NP

Odjíždíme ze Sydney do NP Blue Mountains. Čekají nás opět krásné zastávky v přírodě, projdeme se ke krásným vodopádům Wentworth falls, podíváme se na skalní útvary Tři sestry, uvidíte kaňony a pralesy. Nocleh v oblasti Blue Mountains v motelu.

Den 11 – Port Stephens a Hunter Valley

Pojedeme po pobřeží severně od Sydney směrem k Port Stephens, kde můžeme navštívit písečné duny (dle času), pokračujeme dále do vinařské oblasti Hunter Valley, kde se podíváme do místních vinic a můžeme zavítat na ochutnávku vína v případě zájmu. Nocleh v nedaleké oblasti v motelu.

Den 12 – Coffs Harbour

Dnes pokračujeme po východním pobřeží až do města Coffs Harbour (350 km). Uděláme zastávky na krásných pláží a užijete si krásné pobřeží, pláže i koupání. Krásných pláží je po cestě hned několik, máte se na co těšit, např. South West Rocks apod. Nocleh v oblasti Coffs Harbour.

Den 13 – Coffs Harbour – Byron Bay

Pokračujeme na sever po pobřeží, až do turisticky věhlasného Byron Bay. Po cestě opět vybereme pěkné zastávky, zastavit se můžeme i ve vesnici Nimbin, která je známá svým netradičním pohodářským stylem ve stylu Boba Marleyho a vším, co k tomu patří. Byron Bay samotné se pyšní dovolenkovou atmosférou, kavárničkami, krásnou procházkou k majáku na útesech, krásnou zátokou, koupáním a výhledy. Nocleh v oblasti.

Den 14 – Byron Bay – Gold Coast

Krátký přejezd do oblasti zlatavých a dlouhých pláží na Gold Coast, kde si dáme od cestování na chvíli oddech. Po cestě k našemu hotelu se můžeme zastavit do krásného wildlife parku s australskými zvířaty (vstup není v ceně), Currumbin wildlife sanctuary. Odpoledne přijíždíme do našeho hotelu/motelu, který se bude nacházet v blízkosti jedné z pláží.

Den 15 – Gold Coast

Volný den k relaxaci na pláži, koupání v moři a opalování. Kdo by náhodou nechtěl chvíli lenošit, tak místní oblast Gold Coast nabízí spoustu atrakcí, parků a zábavy všeho druhu. Pěkný hotel/motel na Gold Coast v blízkosti pláže.

Případně nabídneme fakultativní výlety pro dnešní den.

Den 16 – Brisbane (odlet)

Poslední den v Austrálii. Dle času odletu Vašeho mezinárodního letu budete přepraveni do Brisbane na letiště k Vašemu odletu domů. V případě večerního odletu můžeme zařadit ještě prohlídku města Brisbane před cestou na letiště. Odlet domů dle letenek.

Den 17 – přílet domů

Konec programu.

Možnost individuálního prodloužení pobytu na plážích Gold Coast, případně možnost prodloužení na Fiji.

 • všechny mezinárodní letenky dle programu
 • český průvodce
 • všechny noclehy v hotelu nebo motelu dle programu 3*
 • veškerá doprava dle programu
 • PHM
 • všechny vstupy a výlety dle programu
 • kompletní plán cesty, podrobné informace a vyznačení nejlepších míst, manuály výletů
 • transfery z letiště do hotelu a zpět
 • vyřízení víz do Austrálie
 • pojištění CK proti úpadku
 • osobní a storno pojištění
 • stravování
 • služby neuvedené v programu
 • fakultativní výlety
 • samostatný pokoj
 • pojištění storna zájezdu
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.
 • Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků, maximální počet je 10 osob.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Související zájezdy

Nový Zéland
Soukromý: Austrálie a Nový Zéland v jednom
Poznávací
Exotické ostrovy
Krásy Austrálie a Fidži
Poznávací
Nový Zéland
s anglickým průvodcem
Nový Zéland komfortně