Dobrodružství Nového Zélandu karavanem

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 69990 Kč / 2730 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 20
Poznávací
Říjen - Květen

Nový Zéland – severní ostrov (Auckland, Coromandel, Rotorua, NP Tongariro, Wellington) a jižní ostrov (Nelson, NP Abel Tasman, Punakaiki, Franz Josef, Queenstown, Milford Sound, Mt. Cook NP, Christchurch)

Zpět na nabídku
 • mapy (1)

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD?

 • procestujete nejlepší lokality severního i jižního ostrovu
 • cestování komfortním zařízeným karavanem
 • překrásná příroda Nového Zélandu
 • podrobný plán cesty

POPIS ZÁJEZDU

Vždy jste toužili po dobrodružné cestě karavanem v dalekých končinách a k tomu v nejhezčích přírodních scenériích světa? Potom je zájezd Dobrodružství Nového Zélandu karavanem přesně pro Vás! Citlivě sestavený zájezd za krásami Nového Zélandu, navštívíte ta nejznámější místa obou ostrovů, na severním ostrově uvidíte sopky, gejzíry, krásné pláže, vykoupete se v termálních pramenech a přičichnete k maorské kultuře. Jižní ostrov zase nabídne úžasná jezera obklopená vysokými horami, krásné ledovce, fjordy a zátoky s tuleni. Cestujte po Novém Zélandu zařízeným karavanem a vším ostatním co budete na Vaší cestě potřebovat. K tomu Vám připravíme kompletní a podrobný plán cesty s vyznačením všech nejlepších míst této země, která je ideálním místem pro individuální cestování. Zajištěný karavan Vám nabídne pohodlí k přespání, najdete zde i teplou sprchu, toaletu a kuchyňku!

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – 2 – Praha / Vídeň – Auckland
Let na trase Praha (Vídeň) – Auckland s přestupem dle letenky (jídlo v letadle). Přílet do Aucklandu v den 3.

Den 3 – Auckland
Po příletu do Aucklandu Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v centru města. Krátká prohlídka centra města Auckland dle námi připravených informací. Poté následuje odpočinek a aklimatizace po náročné cestě. Nocleh v hotelu.

Den 4 – Auckland – Coromandel
Dopoledne si vyzvednete zajištěný karavan a vyrážíte dle námi vypracovaného plánu cesty z Aucklandu do oblasti Coromandel, asi 170 km. Zde můžete odpoledne navštívit známou pláž Hot Water Beach, kde si při odlivu můžete vyhloubit díru v písku, která se Vám napustí horkou vodou! Nocleh v karavanu v oblasti.

Od nás dostanete na míru zpracovaný Manuál NZ pro Vaši celou cestu, kde bude plán cesty, všechny instrukce a tipy na nejzajímavější místa a aktivity. Zároveň také brožuru levných kempů po celém Novém Zélandu.

Den 5 – Coromandel – Rotorua
Část dne je určena k prohlídce této pěkné oblasti, která nabízí krásné pobřeží a možná nejhezčí pláže Zélandu. Vydáte se procházkou po pobřeží na vyhlášenou Cathedral Beach dle našich instrukcí, která je považována za nejhezčí pláž Nového Zélandu. Odpoledne následuje cesta do města Rotorua, asi 250 km. Nocleh v oblasti či kempu dle uvážení.

Zajištěný karavan bude mít vybavenou kuchyňku, toaletu a teplou sprchu.

Den 6 –  Rotorua
Rotorua je jednou z nejpopulárnějších oblastí severního ostrova a celého Zélandu vůbec. Zde uvidíte gejzíry, geotermální parky s bublajícím bahnem, termální koupele a maorskou kulturu. Dle námi připravených informací následuje prohlídka přilehlých národních parků a největších atrakcí. Rotorua je také centrem pro adrenalinové sporty, rafting, bungee jumping nebo jízdu na koních. V podvečer Vás čeká kratší přejezd k jezeru Taupo, které se nachází asi 130 km od Rotorui. Nocleh v oblasti jezera.

Dáme Vám tip na koupání v horkých pramenech v přírodě.

Do rukou dostanete Manuál NZ, který bude také zahrnovat naše osobní zkušenosti z cestování s karavanem po Novém Zélandu. 

Den 7 – Národní park Tongariro
Ráno jedete krátký úsek od jezera do NP Tongariro, asi 50 km, do vesničky v srdci tohoto vyhlášeného národního parku, který je znám díky svým sopkám a krásným trekům. Máte celý den na procházku či túru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Dostane se Vám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Nocleh v oblasti jezera Taupo.

Doporučujeme vyhlídkový let letadlem nad vrcholy sopek, zeptejte se nás na podrobnosti.

Den 8 – Wellington
Cesta od jezera Taupo do Wellingtonu (cca 340 km), odpoledne krátká prohlídka hlavního města Wellington. Nocleh v oblasti.

Den 9 – Wellington – Nelson
Dopoledne máte ještě chvíli čas na procházku ve městě Wellington, v čase oběda Vás již čeká trajekt na jižní ostrov. Během několikahodinové plavby se můžete kochat krásnou scenérií okolních ostrůvků. Po vylodění na jižním ostrově pokračujete do města Nelson nebo až k NP, nocleh v oblasti.

Den 10 – Národní park Abel Tasman
Celý den je určen k prohlídce tohoto krásného národního parku, který nabízí krásné a divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží, možnosti kajakování a zahlédnout můžete i tuleně. Doporučujeme si vzít dopravu loďkou podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP. Nocleh v oblasti.

Na přání Vám zajistíme dopravu lodí po pobřeží tohoto NP a doporučíme nejlepší variantu, viz sekce za příplatek. V případě zájmu prodloužení o další den v této krásné oblasti.

Den 11 – Nelson – Greymouth 
Cesta z Nelsonu do městečka Greymouth. Většina cesty vede po krásném pobřeží plném skvělých vyhlídek. Odpoledne zastávka na místě zvaném Punakaiki (palačinkové skály). V oblasti Greymouth si můžete udělat procházku k útesu, odkud můžete vidět kolonii tuleňů – vše uvedeno v námi vypracovaném plánu cesty (Manuál NZ). Nocleh v oblasti Greymouth.

Den 12 – Ledovec Franz Josef
Ráno přejezd z Greymouth do vesničky Franz Josef, asi 150 km. Zde máte celé odpoledne na prohlídku vyhlášeného ledovce Franz Josef, můžete využít organizované túry přímo po ledovci s průvodcem anebo výlet helikoptérou nad ledovcem. Nocleh v oblasti. Doporučujeme túru s průvodcem po ledovci, kterou pro Vás můžeme zařídit, viz sekce za příplatek.

Den 13 – Franz Josef – Queenstown
Dopoledne Vás čeká prohlídka nedalekého zrcadlového jezera Matheson Lake. Poté pokračujete k dalšímu ledovci Fox na krátkou prohlídku. Vaše cesta pokračuje dále k jihu až k městečku Wanaka ležícího u pěkného jezera. Možná je i zastávka v historickém zlatokopeckém městečku Arrow Town, dle našich instrukcí v Manuálu NZ. Odtud pokračujete až do Queenstownu (celá cesta asi 400 km). Nocleh v oblasti u jezera.

Den 14 – Queenstown
Volný den máte na prohlídku nejhezčího města jižního ostrova Queenstown, který je centrem všeho dění na tomto ostrově. Možnosti mnoha aktivit, kterých se zde nabízí velký počet. Městečko leží v krásné přírodě u jezera, sevřeno horami a kaňony. V zimě se stává Queenstown lyžařským centrem. Nocleh v oblasti.

V připraveném dokumentu Manuál NZ najdete všechny potřebné informace pro prohlídku tohoto krásného městečka.

Den 15 – Milford Sound
Ráno cesta k jezeru a vesničce Te Anau (170 km), odkud pokračujete do země fjordů až k vyhlášenému místu zvanému Milford Sound, které je podle mnohých nejhezčím místem Nového Zélandu. Možnost projížďky na lodi mezi fjordy, kolem uvidíte tuleně a vodopády. Poté návrat zpět do vesnice Te Anau se zastávkami na zajímavých místech. Nocleh v oblasti jezera Te Anau.

Doporučujeme si vzít projížďku lodí na Milford Sound, kterou pro Vás můžeme zařídit, viz sekce za příplatek.

Den 16 – Te Anau – Národní park Mt. Cook
Cesta z Te Anau do vesnice Mount Cook, asi 420 km, po cestě typická scenérie Zélandu, jezera a ovce. Nocleh v oblasti NP Mt. Cook, jednoduchý kemp přímo na místě.

Den 17 – NP MT. Cook – Christchurch
Ráno Vás čeká krátká cesta do vesnice Mt. Cook, odkud můžete vyrazit obdivovat nádherný národní park, nabízejí se zde krásné túry, my Vám doporučujeme 4 hodinovou procházku údolím s výhledem na štíty hor, jezera a ledovce, vše popsáno v Manuálu NZ. Odpoledne jedete kolem krásných jezer Tekapo a Pukaki s úchvatnou mléčnou barvou, až do Christchurch. Nocleh v oblasti, v  kempu poblíž Christchurch.

V případě zájmu prodloužení o další den v této krásné oblasti NP.

Den 18 – Christchurch – Auckland
Dopoledne prohlídka centra města Christchurch, které je největším městem na jižním ostrově. Odpoledne vracíte auto na letišti a čeká Vás lokální let zpět do Aucklandu. Po příletu do Aucklandu Vás odvezeme do hotelu. Případně si můžete prohlédnout noční Auckland. Nocleh v hotelu.

Pokud Váš mezinárodní let odlétá v nočních hodinách, potom Váš program může skončit tímto dnem.

Den 19 – Auckland – odlet
Ráno transfer na letiště a odlet z Aucklandu zpět do Evropy. Při mezinárodním letu je jídlo zajištěno.

Den 20 – Přílet domů
Přílet domů a konec programu.

 • zpáteční mezinárodní letenka
 • vnitrostátní letenky dle itineráře
 • všechny transfery zahrnuté v itineráři
 • noclehy v hotelu v Aucklandu dle programu
 • pronájem karavanu pro 2 osoby s veškerým vybavením a pojištěním
 • trajekt mezi severním a jižním ostrovem
 • kompletní plán cesty a podrobné informace
 • pojištění CK proti úpadku
 • česká asistenční telefonní linka v Austrálii
 • spropitné
 • osobní útrata
 • osobní pojištění
 • pohonné hmoty
 • strava, výlety a služby nezahrnuté v programu
 • větší karavan než je v ceně, zeptejte se na podrobnosti
 • příplatek za samostatně cestující osobu
 • hotel se snídaní – příplatek 1000 Kč
 • 4h trek na ledovec Franz Josef
 • let helikoptérou nad ledovci Franc Josef a Fox
 • jet boat – adrenalinová jízda v kaňonech – Queenstown
 • výlet do Waitomo Caves
 • jeskyně Ruakuri a Waitomo – 2 jeskyně
 • Wai – o – Tapu Park – nejhezčí národní park s jezírky a gejzíry
 • Maorská kulturní show – 3 hodiny-tradiční večer s večeří
 • rafting s největším vodopádem – Rotorua, řeka Kaituna
 • vyhlídkový let nad sopkami, severní ostrov – letadlem / helikoptérou
 • celodenní výlet lodí na pobřeží NP Abel
 • kajakování v NP Abel Tasman (možnost průvodce)
 • výlet lodí mezi fjordy Milford Sound – 2 hodiny
 • celodenní výlet lodí mezi fjordy na Doubtful Sound
 • Výše uvedená cena je uvedena za 1 osobu sdílející karavan s dalším cestujícím.
 • Karavan je pro 2 osoby, menší velikosti, zahrnuje však: vybavenou kuchyňku, toaletu, teplou sprchu, postel pro 2 osoby.
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, ceny mezinárodních letenek a kurzu NZD.
 • Náročnost tohoto zájezdu – mírná.
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.
 • Možnost prodloužení o pobyt na Fidži.
 • Doporučujeme rozšířit program o oblasti:
  Marlborough – jedna z nejlepších vinařských oblastí Nového Zélandu
  Kaikoura – vyhledávaná oblast pro výlety na velryby a jiná zvířata

Související zájezdy

Poznávací
Austrálie
Východní pobřeží karavanem
Poznávací
Nový Zéland
Jižní ostrov – okružní jízda autem
Poznávací
Nový Zéland
Severní ostrov – okružní jízda autem