Krásy Nového Zélandu – autem

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 69990 Kč / 2730 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 20
Poznávací
Září - Květen

Nový Zéland – severní ostrov (Auckland, Coromandel/Waitomo, Rotorua, NP Tongariro, Wellington) a jižní ostrov (Nelson, NP Abel Tasman, NP Arthur’s Pass, Franz Josef, Queenstown, Milford Sound, Mt. Cook NP, Christchurch)

Zpět na nabídku

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • zájezd může být upraven na míru dle vašich představ
 • cestování po severním a jižním ostrově autem
 • 3* hotely a motely, podrobný plán cesty na míru
 • ta nejhezčí místa Zélandu v jednom zájezdu

POPIS ZÁJEZDU

Krásy Nového Zélandu – autem je pečlivě sestavený zájezd, během kterého navštívíte ta nejznámější místa obou ostrovů, na severním ostrově uvidíte sopky, gejzíry, krásné pláže, vykoupete se v termálních pramenech a přičichnete k Maorské kultuře. Jižní ostrov zase nabídne úžasná jezera obklopená vysokými horami, krásné ledovce, fjordy a zátoky s tuleni. Cestujte po Novém Zélandu zařízeným autem, ubytováním a vším ostatním co budete na Vaší cestě potřebovat. K tomu Vám připravíme kompletní a podrobný plán cesty s vyznačením všech nejlepších míst této země, která je ideálním místem pro individuální cestování. Vydejte se za nejhezčí krajinou na konec světa!

Nabízíme možnost prodloužení o několikadenní pobyt na ostrůvcích Fidži a relaxaci na plážích, jako vhodný doplněk této cesty. Informujte se u nás na detaily tohoto prodloužení.

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – 2 – Odlet z Prahy/Vídně – Auckland
Let na trase Praha (Vídeň) – Auckland s přestupem dle letenky. Přílet do Aucklandu v den 3.

Den 3 – Auckland
Po příletu do Aucklandu Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v centru města. Krátká prohlídka centra města Auckland dle námi připravených informací. Poté následuje odpočinek a aklimatizace po náročné cestě. Nocleh v 3-3,5* hotelu.

Den 4 – Auckland – Coromandel/Waitomo
Ráno si vyzvednete zajištěné auto a vyrážíte dle námi vypracovaného plánu cesty z Aucklandu do oblasti Coromandel, která je nabízí přírodní skvosty a je známá krásným pobřežím a plážemi. Odpoledne máte čas si prohlédnout část této oblasti, vykoupat se na jedné z krásný pláží nebo zařadit krásnou procházku. Nocleh v motelu v oblasti Coromandel. 

Alternativně můžeme na Vaše přání místo Coromandelu zařadit oblast Waitomo Caves. Tato oblast je známá svým rozsáhlým komplexem jeskyní a podvodních tunelů. Jednou z hlavních atrakcí jsou svítící červi v některých jeskyních. 

Do rukou dostanete na míru zpracovaný Manuál NZ pro Vaši celou cestu, kde bude plán cesty, všechny instrukce a tipy na nejzajímavější místa a aktivity.

Den 5 – Coromandel – Rotorua
Dopoledne si ještě užijte oblast COromandel a navštivte vyhlášené pláže Cathedral beach anebo Hot water beach. Odpoledne Vás čeká přejezd do jedné z nejznámějších oblastí severního ostrova, města Rotorua. Volný zbytek dne je určen k prohlídce města dle plánu. Zde můžete vidět gejzíry, geotermální parky s bublajícím bahnem, termální koupele a maorskou kulturu. Večer možnost vyzkoušet termální prameny. Nabídneme také fakultativní aktivity, možnost výletu do Hobbitonu a další. Nocleh v hotelu/motelu.

Den 6 – Rotorua – Taupo – Turangi
Volný den na prohlídku přilehlých národních parků a největších atrakcí. Rotorua je také centrem pro adrenalinové sporty, rafting, bungee jumping nebo jízdu na koních. Odpoledne Vás čeká kratší přejezd k jezeru Taupo, které se nachází asi 130 km od Rotorui. Zastávka na vodopádech Huka Falls a také v nejhezčím geotermálním parku v okolí (gejzíry, bublající bahna atd.). Dáme Vám tip na koupání v horkých pramenech v přírodě. Nocleh v motelu 3-3,5*. 

Den 7 – Národní park Tongariro
Ráno jedete krátký úsek od jezera do NP Tongariro, asi 50 km, do vesničky v srdci tohoto vyhlášeného národního parku, který je znám díky svým sopkám a krásným trekům. Máte celý den na procházku či túru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Místa, kde se natáčel film Pán prstenů. Dostane se Vám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Zde se dá zařadit také vyhlášený trek Tongariro crossing. Nocleh v oblasti.

Doporučujeme vyhlídkový let letadlem nad vrcholy sopek, zeptejte se nás na podrobnosti.

Den 8 – Wellington
Cesta od jezera Taupo do Wellingtonu (cca 340 km), odpoledne prohlídka hlavního města Wellington a jeho pamětihodností, možnost vyjet lanovkou na kopec, kde je krásný výhled. Nocleh v hotelu.

Den 9 – Wellington – Nelson
Dopoledne máte ještě chvíli čas na procházku ve městě Wellington, v čase oběda Vás již čeká trajekt na jižní ostrov. Během několikahodinové plavby se můžete kochat krásnou scenérií okolních ostrůvků. Po vylodění na jižním ostrově pokračujete do města Nelson, kde Vás čeká nocleh v motelu-hotelu.

Fakultativně můžeme zařadit extra nocleh v oblasti Marlborough, která je vyhlášená svými vinicemi a bílým vínem.

Den 10 – Národní park Abel Tasman
Celý den k prohlídce tohoto krásného národního parku, který nabízí krásné a divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží, možnosti kajakování a zahlédnout můžete i tuleně. Doporučujeme si vzít dopravu loďkou podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP. Nocleh v Nelsonu.

Na přání Vám zajistíme dopravu lodí po pobřeží tohoto NP a doporučíme nejlepší variantu, viz sekce za příplatek. V případě zájmu prodloužení o další den v této krásné oblasti.

Den 11 – Nelson – Greymouth
Cesta z Nelsonu do městečka Greymouth. Většina cesty vede po krásném pobřeží plném skvělých vyhlídek. Odpoledne zastávka na místě zvaném Punakaiki (palačinkové skály). Po cestě k oblasti Greymouth si můžete udělat procházku k útesu, odkud můžete vidět kolonii lachtanů – vše uvedeno v námi vypracovaném plánu cesty, Manuál NZ. Nocleh v oblasti Greymouth v motelu.

Den 12 – NP Arthur’s Pass
Celodenní výlet autem dle našich instrukcí do nedalekého krásného národního parku Arthur’s Pass, kde Vás čeká krásná příroda, minimum turistů, krásné procházky a doporučíme také návštěvu skalního města Castle Hill, kde se točil jeden ze známých filmů. Nocleh v motelu v  Greymouth či  okolí.

Den 13 – Ledovec Franz Josef/Fox
Ráno přejezd z Greymouth do vesničky Franz Josef, asi 150 km. Zde máte celé odpoledne na prohlídku vyhlášeného ledovce Franz Josef či Fox, doporučíme krásnou procházku s vyhlídkami anebo můžete využít organizované túry přímo po ledovci s průvodcem anebo výlet helikoptérou nad ledovcem. Nocleh v motelu ve vesnici.

Doporučujeme vyhlídkový let helikoptérou nad ledovci s přistáním na ledovci, můžeme pro Vás zařídit, viz sekce za příplatek.

Den 14 – Franz Josef/Fox – Queenstown
Dopoledne prohlídka nedalekého zrcadlového jezera Matheson lake. Poté pokračujete k dalšímu ledovci Fox na krátkou prohlídku. Vaše cesta pokračuje dále k jihu až k městečku Wanaka ležícího u pěkného jezera. Dále možná zastávka v historickém zlatokopeckém městečku Arrow Town dle našich instrukcí v Manuálu NZ. Odtud pokračujete až do Queenstownu (celá cesta asi 400 km). Nocleh v hotelu-motelu.

Den 15 – Queenstown
Volný den na prohlídku nejhezčího města jižního ostrova Queenstown, který je centrem všeho dění na tomto ostrově. Možnosti mnoha aktivit, kterých se zde nabízí velký počet. Městečko leží v krásné přírodě u jezera, sevřeno horami a kaňony. V zimě se stává Queenstown lyžařským centrem. Nocleh v motelu-hotelu.

V připraveném dokumentu, Manuál NZ, najdete všechny potřebné informace pro prohlídku tohoto krásného městečka.

Den 16 – Milford Sound
Ráno cesta k jezeru a vesničce Te Anau (170 km), odkud pokračujete do země fjordů až k vyhlášenému místu zvanému Milford Sound, které je podle mnohých nejhezčím místem Nového Zélandu. Možnost projížďky na lodi mezi fjordy, kolem uvidíte lachtany a vodopády. Poté návrat zpět do vesnice Te Anau se zastávkami na zajímavých místech. Nocleh v motelu v Te Anau.

Doporučujeme si vzít projížďku lodí na Milford Sound, kterou Vám můžeme zařídit, viz sekce za příplatek.

Den 17 – Te Anau – Twizel
Cesta z Te Anau k blízkosti NP Mount Cook, asi 420 km, po cestě můžete vidět typickou scenérie Zélandu, jezera a ovce. Nocleh ve vesnici Twizel, kde se také natáčely scény Pána prstenů. Nedaleko se již nachází vyhlášený NP Mt. Cook s nejvyššími horami Zélandu.

Den 18 – NP Mt. Cook – Christchurch
Ráno Vás čeká krátká cesta do vesnice Mt. Cook, odkud můžete vyrazit obdivovat nádherný národní park, nabízejí se zde krásné túry, my Vám doporučujeme 4 hodinovou procházku údolím s výhledem na štíty hor, jezera a ledovce, vše popsáno v Manuálu NZ. Odpoledne se můžete vydat ke krásným jezerům Tekapo a Pukaki, s úchvatnou mléčnou barvou, kde se nabízí krásné vyhlídky a procházky.  Nocleh opět v Twizelu anebo u okolních jezer. Pokud Váš mezinárodní let z Christchurch následující den náhodou odlétá v dopoledních hodinách, náplánujeme přesun do Christchurch již dnes v podvečer. 

Den 19 – Christchurch – odlet
Ráno přesun autem do Christchurch, asi 300 km. Christchurch je nevětším městem jižního ostrova. Během odpoledne můžete dle volného času navštívit centrum Christchurch nebo doporučíme krátký výlet za město. Dle času odletu Vaší mezinárodní letenky (většinou v podvečer) se přesunete autem na letiště k vrácení auta a odletu domů. Při mezinárodním letu je jídlo zajištěno.

Den 20 – Přílet domů
Přílet domů a konec programu.

 • zpáteční mezinárodní letenka
 • všechny transfery zahrnuté v itineráři
 • 16 noclehů v 3-3,5* hotelech nebo motelech dle programu
 • pronájem auta Toyota Corrola na celou dobu dle programu, auto s připojištěním
 • trajekt mezi severním a jižním ostrovem
 • kompletní plán cesty a podrobné informace
 • pojištění CK proti úpadku
 • česká asistenční telefonní linka v Austrálii/NZ
 • osobní pojištění
 • pohonné hmoty
 • strava, služby nezahrnuté v programu
 • na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech
 • hotely se snídaní – příplatek 8000 Kč
 • příplatek za samostatně cestující osobu
 • větší auto než je standardně v ceně
 • 4h trek na ledovec Franz Josef
 • let helikoptérou nad ledovci Franc Josef a Fox
 • jet boat – adrenalinová jízda v kaňonech – Queenstown
 • výlet do Waitomo Caves
 • jeskyně Ruakuri a Waitomo – 2 jeskyně
 • Wai – o – Tapu Park – nejhezčí národní park s jezírky a gejzíry
 • Maorská kulturní show – 3 hodiny-tradiční večer s večeří
 • rafting s největším vodopádem – Rotorua, řeka Kaituna
 • vyhlídkový let nad sopkami, severní ostrov – letadlem / helikoptérou
 • celodenní výlet lodí na pobřeží NP Abel
 • kajakování v NP Abel Tasman (možnost průvodce)
 • výlet lodí mezi fjordy Milford Sound – 2 hodiny
 • celodenní výlet lodí mezi fjordy na Doubtful Sound
 • extra 1-2 dny vyhlášené vinice NZ oblast Marlborough
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, ceny mezinárodních letenek a kurzu NZD.
 • Náročnost tohoto zájezdu – mírná.
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.
 • Možnost prodloužení o pobyt na Fidži.
 • Doporučujeme rozšířit program o oblasti:
  Marlborough – jedna z nejlepších vinařských oblastí Nového Zélandu,
  Kaikoura – vyhledávaná oblast pro výlety na velryby a jiná zvířata.

Související zájezdy

Nový Zéland
To nejlepší z Nového Zélandu s ČP
Poznávací
Nový Zéland
Nový Zéland komfortně
Poznávací
Nový Zéland
Dobrodružství Nového Zélandu karavanem