Perly Austrálie s ČP

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 104990 Kč / 4095 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 18
Poznávací s cz průvodcem

Sydney, Bondi Beach, Blue Mountains, Uluru, Olgas, Kings Canyon, Alice Springs, Cairns, Kuranda, Velký bariérový útes, NP Daintree, Brisbane, Gold Coast/Surfers Paradise

Zpět na nabídku
 • mapa

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • malá skupinka do 10 osob
 • návštěva nejznámějších lokalit Austrálie
 • zahrnuje návštěvu památek UNESCO
 • pěkné 3 – 3,5* hotely v centru města
 • zájezd se zkušeným průvodcem
 • mnoho krásných výletů a aktivit v ceně
 • nejlepší poměr kvalita/cena

POPIS ZÁJEZDU

Nejznámější lokality celé Austrálie v jednom zájezdu, Perly Austrálie s českým delegátem, pro Vaše pohodlí! Speciálně připravený zájezd tak, aby Vám poskytl maximální zážitek a dostatek času na to nejlepší, co každá oblast nabízí. Žádný spěch, poznáváme to nejlepší komfortně. V Sydney Vás pohltí výjimečná budova Opery, majestátní most Harbour Bridge anebo kulturní mix místních obyvatel. Oblast Uluru nabídne rudé pouště, mystický monolit Ayers Rock, Olgas, Kings Canyon a neopakovatelný západ slunce. Cairns a Velký bariérový útes bude zase skvělou zastávkou na koupání, procházku v tropickém deštném pralese a k návštěvě největšího korálového útesu na světě, vše v ceně. Zde Vás okouzlí azurová voda, tropické ostrůvky a také neuvěřitelně pestrá podvodní říše plná barevných korálů a ryb. Ubytování v 3*-3,5* hotelech, kromě autentického bydlení v rudém středu v chatkách. Možnost krásných treků v jedinečných přírodních kulisách, dlouhé přesuny letecky. Vše pouze v malé skupince a s cestovkou, která má osobní dlouholeté zkušenosti se životem v Austrálii!

POPTAT ZÁJEZD

Možnost prodloužení o oblast Melbourne a Great Ocean Road, prodloužení o 3 dny, zeptejte se nás!

Den 1 – 2 – Odlet z Prahy / Vídně do Sydney
Let na trase Praha (Vídeň) – Sydney s přestupem dle letenky. Přílet do Sydney v den 2 večer anebo v den 3 brzy ráno. Po příletu Vás přivítá český delegát a doprovodí Vás do Vašeho hotelu v blízkosti centra města. 

Den 3 – Sydney
Dopoledne krátký odpočinek a aklimatizace po dlouhém letu. Odpoledne Vás čeká prohlídka města Sydney s českým delegátem (Oxford Street, Hyde Park, China Town, atd.). Návštěva nejvyšší věže (Sydney Tower) ve městě, s krásným výhledem. Přístav Darling Harbour s úchvatným pohledem na mrakodrapy Sydney. Dále uvidíte radnici, katedrálu a obchodní střed města. Nocleh v pěkném 3-3,5* hotelu v centru města.

Den 4 – Sydney
Celodenní prohlídka města. Začneme nejkrásnějším přístavem světa, který tvoří ikonický most Harbour Bridge a slavná budova Opery, architektonický zázrak minulého století. Podíváte se na exkurzi do vnitra slavné opery, projdeme se také po mostě Harbour Bridge. Po obědě nás čeká prohlídka historické čtvrti Rocks a krásných botanických zahrad, kde můžete vidět papoušky Kakadu. Dle času můžeme navštívit i rybí trh, kde můžete ochutnat místní rybí speciality. Nocleh v pěkném hotelu v centru města.

Večer nabídneme fakultativně projížďku lodí kolem Opery s večeří přímo na lodi. 

Den 5 – Sydney – Bondi beach 
Dnešní den se přesuneme místní dopravou na nejznámější pláž Bondi Beach, kde na chvilku sami zažijete kult surfování, kavárničky a australský život na pláži. Možnost koupání. Následuje krásná procházka podél útesů na další malebné pláže s krásnými výhledy. Odpoledne možnost koupání a návrat zpět do hotelu.

Den 6 – NP Blue Mountains – Modré hory
Ráno vyjíždíme na celodenní výlet do národního parku Blue Mountains – Modré hory zařazené v UNESCO, dle aktuálních podmínek. Čeká nás několik nej míst národního parku, dostaneme se na několik krásných vyhlídek, možnost procházek (kratších treků), uvidíte vodopády, skalní útvary Tři sestry a další. Návrat zpět do Sydney, nocleh v hotelu.

Den 7 – Sydney – Ayers Rock (Uluru)
Ranní transfer na letiště a let do Ayers Rock. Tato oblast je nazývána rudým středem Austrálie a nabízí neobyčejnou atmosféru, rudé pouště, největší monolit světa Uluru a aboriginskou kulturu. Po příletu Vás odvezeme do Vašeho ubytování, stylové chatky ve vesnici Yulara (jedná se o chatky s dvěma oddělenými ložnicemi a se sdílenými koupelnami). Odpoledne vyrážíme na návštěvu aboriginského kulturního centra, kde se dozvíte více o životě původních obyvatel a také můžete koupit autentické suvenýry. Následuje prohlídka posvátného Uluru, procházka kolem Uluru, působivý západ slunce a poté odjezd zpět do vesnice Yulara, kde můžete pozorovat oblohu s tisíci hvězd. Možnost grilování, bazén k dispozici. Hotelový pokoj za příplatek.

Den 8 – Uluru – Kings Canyon
Dopoledne nás čeká prohlídka komplexu Olgas, krásných skalních útvarů v poušti, a také procházka – trek v oblasti původních obyvatel kmene Anangu údolím větrů, která rozhodně stojí za to. Odpoledne vyrážíme na cestu pouští k vyhlášenému Kings Canyonu (kaňon králů). Jednoduché pokoje v resortu Kings Canyon v poušti (s klimatizací, kuchyňka k dispozici, sdílené koupelny). K dispozici bazén. Hotelový pokoj za příplatek.

Den 9 – Kings Canyon – Alice Springs
Ráno vyrážíme na procházku – trek kaňonem králů, kde se budeme kochat místní přírodou a barvami. Tento trek je zážitkem a patří k nejhezčím v zemi, připravte se na dramatické vyhlídky, ostré skalní stěny a pestré barvy. Vidět případně můžeme i klokany. Odpoledne nás čeká cesta pouští dále do města Alice Springs, největšího města v oblasti, kde nás čeká ubytování v hotelu.

Den 10 – Alice Springs – Cairns
Dopoledne možná individuální prohlídka města, kde uvidíte spoustu původních obyvatel Aborigines a můžete nakoupit originální suvenýry i umělecká aboriginská díla, nebo tradiční symboly Austrálie, jako je bumerang nebo digerido. Po obědě nebo v poledne odjezd na letiště. Let z Alice Springs do tropického městečka Cairns. Toto město slouží jako brána k Velkému bariérovému útesu. Transfer do hotelu. Nocleh v hotelu s bazénem.

Den 11 – Cairns – Velký bariérový útes (o)
Celodenní výlet lodí na jeden z ostrovů Velkého bariérového útesu Green Island, v ceně šnorchlování nebo výlet lodí se skleněným dnem, oběd v ceně. Celý den volný na slunění, koupání, šnorchlování a odpočinek. Nabízí se i fakultativní aktivity, jako je miniponorka nebo vyhlídkový let vrtulníkem. Alternativně můžeme nabídnout jiný výlet lodí na útes, pokud se třeba rádi potápíte apod.  Nocleh v hotelu s bazénem.

Přidat si můžete působivý let helikoptérou nad útesem nebo plavbu miniponorkou, zeptejte se nás na podrobnosti. 

Den 12 – Cairns – Kuranda, Mossman, Daintree a krokodýli
Po snídani Vás čeká celodenní výlet minibusem. Zastavíme se ve známém kulturním městečku Kuranda, zhlédneme vodopády a dále pojedeme k průzračné řece Mossman Gorge s možností koupání v krásné vodě, která protéká deštným pralesem, s možností procházek pralesem. Pokračujeme dále do nejstaršího deštného pralesa NP Daintree, zastavíme se podívat na místní pláže. Po cestě zpět můžeme fakultativně navštívit krásný wildlife park s australskými zvířaty a hlavně s mnoha krokodýly. Nocleh v hotelu s bazénem.

Den 13 – Vnitrozemí a vodopády
Celodenní výlet do tropického vnitrozemí na krásné vodopády skryté v pralese, ve kterých se můžete koupat. Pokračovat budeme na čajové a banánové plantáže, nemine Vás zastávka na největší fíkovník v oblasti s procházkou v deštném pralese. Na tomto výletu uvidíte kus australské přírody s mnoha krásnými zastávkami. Nocleh v hotelu s bazénem.

Den 14 – Cairns
Dnes máte volný den pro Vaše aktivity a prohlídku města Cairns. Doporučíme fakultativní výlety, např. krásný výlet lodí na Fitzroy Island, který se pyšní nádhernými plážemi. Nocleh v hotelu s bazénem.

Doporučujeme výlet na krásný Fitzroy Island s úchvatnými plážemi. 

Den 15 – Cairns – Brisbane – Gold Coast
Dopoledne transfer na letiště v Cairns a odlet do města Brisbane. Odpoledne možná prohlídka tohoto moderního města s průvodcem, anebo přímo následuje přejezd na vyhlášené Gold Coast. Nocleh v hotelu blízko pláží.

Den 16 – Gold Coast – Surfers Paradise
Volný den v Surfers Paradise, relaxace a odpočinek na místních plážích. Možnost fakultativního výletu s průvodcem do NP Lamington s dešťovými pralesy nebo do vyhlášeného Byron Bay. Nocleh v hotelu na Gold Coast.

Den 17 – Brisbane odlet
Dnes, dle letenek, transfer na mezinárodní letiště v Brisbane a odlet zpět do Evropy. Přestupy dle letenky. 

Den 18 – Přílet domů
Konec programu.

Nabízíme možnost prodloužení o několikadenní pobyt na ostrůvcích Fiji a relaxace na plážích, anebo poznávací výlet na písečný ostrov Fraser Island nedaleko Brisbane, jako vhodný doplněk této cesty. Informujte se u nás na detaily tohoto prodloužení.

 • zpáteční mezinárodní letenka z Evropy
 • všechny vnitrostátní letenky dle itineráře
 • všechny transfery zahrnuté v itineráři
 • dopravu dle programu v klimatizovaném minibuse
 • 4 noci v 3-3,5* hotelu v blízkosti centra Sydney
 • 5 nocí v 3-3,5* hotelu s bazénem v centru Cairns
 • 2 noclehy ve středu Austrálie, chatky v resortu Ayers Rock a Kings Canyon
 • 2 noci v 3-4** hotelu v oblasti Gold Coast
 • nocleh v 3-3,5* hotelu/motelu v Alice Springs
 • českého průvodce/delegáta po celou dobu pobytu v Austrálii
 • turistická víza do Austrálie – vyřízení zdarma
 • celodenní výlet lodí na Velký bariérový útes s obědem a šnorchlováním
 • výlet do deštného pralesa Daintree, výlet na vodopády a plantáže
 • lístky do Sydney Tower a exkurze do Sydney Opera House
 • celodenní výlet do Blue Mountains NP s průvodcem 
 • kompletní plán a rozpis pro Váš zájezd
 • pojištění CK proti úpadku
 • spropitné
 • stravování
 • osobní pojištění
 • poplatek za vstup do NP Kata Tjuta (25 AUD)
 • přejezd autobusem v NP k Mossman Gorge (cca 7 AUD) 
 • fakultativní výlety a služby nezahrnuté v programu
 • na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech
 • příplatek za hotel v Uluru cca 3000 Kč
 • příplatek za hotel v Kings Canyon cca 2500 Kč
 • hotely se snídaní – příplatek cca 7500 Kč
 • příplatek za samostatně cestující osobu cca 17 000 Kč (pokud nebude sdílet pokoj s dalším cestujícím)
 • prodloužení o oblast Melbourne a Great Ocean Road – 3 dny (bez českého průvodce)
 • prodloužení o 2 denní výlet z Brisbane na Fraser Island (největší písečný ostrov světa) – anglický průvodce
 • vylepšení ubytování na Uluru a Kings Canyon na hotel
 • výstup na ikonický Harbour Bridge
 • plavba lodí kolem Opery v Sydney s večeří
 • vyhlídkový let helikoptérou nad Velký bariérový útes (15 minut)
 • celodenní výlet na ostrov Fitzroy (nádherné pláže, bujná vegetace a křišťálová voda, skvělé koupání, výlet lodí)
 • cestovní pojištění Optimal od Allianz pro 18 denní zájezd ve dvou variantách – orientační ceny:
  – klasické cestovní pojištění – 1.650 Kč za osobu
  – cestovní pojištění s pojištěním stornovacích poplatků – 4.400 Kč za osobu
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu AUD.
 • Náročnost tohoto zájezdu – mírná.
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.
 • V případě dostatečného zájmu může být zájezd prodloužen o krátké poznání Nového Zélandu.
 • Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Související zájezdy

Pobytový
Exotické ostrovy
Fidži – ráj ostrova Yanuca
Nový Zéland
To nej z Austrálie a Nového Zélandu
Nový Zéland
To nejlepší z Nového Zélandu s ČP