To nej z Austrálie a Nového Zélandu s čp

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
139990 Kč / 5460 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 21
Poznávací s cz průvodcem
17.11. - 7.12., 10.2.-1.3.

Sydney, Uluru, Cairns, Kuranda, NP Daintree, Velký bariérový útes, NP Blue Mountains, Christchurch, Twizel, NP Mt. Cook, Queenstown, Milford Sound, Auckland

Zpět na nabídku

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • návštěva památek UNESCO
 • nejznámější destinace Austrálie
 • překrásná krajina jižního ostrova Zélandu
 • zkušený průvodce v Austrálii a na Novém Zélandu
 • kvalitní ubytování v 3-3,5* hotelech a motelech
 • malá skupinka – 6 až 12 osob
 • VČASNÉ PŘIHLÁŠENÍ  (více než 6 měsíců před cestou) SLEVA 3000 Kč/osoba!
 • možnost nejhezčích treků v AUS i na NZ
 • mnoho aktivit a výletů již v ceně

POPIS ZÁJEZDU

Speciálně sestavený poznávací zájezd To nej z Austrálie a Nového Zélandu, který Vám ukáže ty největší perly Austrálie a jižního ostrova Nového Zélandu. Itinerář je sestaven pro Vaše maximální pohodlí s dostatkem času užít si každé navštívené místo. Kromě seznámení se s městem Sydney se každý z Vás může těšit také na přírodní rozmanitosti Austrálie. Navštívíme ikonické Uluru v poušti, dále Velký bariérový útes a jeho úžasný podmořský život, nevynecháme oblast Cairns s výletem do deštných pralesů NP Daintree, vodopády a plantáže. Těšit se můžete také do známého NP Blue Mountains a poté se již přesuneme na Nový Zéland. Na jižním ostrově uvidíte překrásnou přírodu jak vystřiženou ze scén velkofilmu Pán prstenů. Navštívíte města Christchurch, Twizel, Queenstown, nespočet krásných přírodních míst, jezer, hor, budete mít možnost krásných treků a poplujete také lodí mezi fjordy Milford Sound. Tento zájezd je doslova nabitý zážitky, navštívíte ta nejhezčí místa a navíc máte spoustu atraktivních výletů již v ceně! Abychom Vám dopřáli opravdový komfort, všechny delší přesuny jsou letecky a zajištěny jsou pěkné hotely a motely. Cestujte se specialisty na Austrálii a Nový Zéland – zažijte nezapomenutelnou dovolenou díky našim osobním zkušenostem!

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – 2 – Praha/Vídeň – Sydney
Let na trase Praha (Vídeň) – Sydney s přestupem dle letenky. Přílet do Sydney v den 3 brzy ráno.

Den 3 – Sydney
Po příletu transfer do hotelu v blízkosti centra města, nocleh v hotelu v největší metropoli Austrálie. Dnes odpoledne Vás čeká krátká prohlídka města Sydney s českým delegátem (Hyde Park, katedrála, radnice, střed města, China Town, atd.). Návštěva nejvyšší věže (Sydney Tower) ve městě s krásným výhledem (vstup v ceně). Darling Harbour s úchvatným pohledem na mrakodrapy. Nocleh v hotelu 3-3,5* v centru města.

Den 4 – Sydney
Dnes je v programu prohlídka města s českým delegátem, vše co jste nestihli včera. Začnete krásnými botanickými zahradami, kde uvidíte papoušky Kakadu, dále uvidíte nejkrásnější přístav světa, který tvoří ikonický most Harbour Bridge a slavná budova Opery, architektonický zázrak minulého století. Podíváte se na exkurzi do nitra slavné Opery s výkladem (vstup v ceně), projdete se také po mostě Harbour Bridge. Po obědě Vás čeká prohlídka historické čtvrti Rocks. Vydat se rovněž můžete na pláž Bondi Beach, kde zažijete atmosféru surfařského kultu. Nocleh v pěkném hotelu v centru města.

Den 5 – Národní park Blue Mountains – Modré hory
Ráno vyjíždíte na celodenní výlet do vyhlášeného národního parku Blue Mountains zapsaného v UNESCO. Čeká Vás několik krásných míst národního parku, uvidíte útvary Tři sestry, vodopády, kaňony a další. Možnost procházek v přírodě. Návrat zpět do Sydney, nocleh v hotelu.

Den 6 – Sydney – Ayers Rock (Uluru)
Ráno transfer na letiště a odlet do středu Austrálie, k Ayers Rock. Ocitáte se v oranžových pouštích, v mystické zemi původních obyvatel Aboriginců, v jedné z nejhezčích částí Austrálie. Po příletu se jedete ubytovat do stylových chatek, jednodušší ubytování, sdílené koupelny (mimo chatky), bazén k dispozici, hotel za příplatek. Odpoledne cesta k Aboriginskému kulturnímu centru, možnost zakoupit autentické suvenýry. Poté se přesuneme k posvátné hoře Uluru  na vyhlášený západ slunce. Návrat zpět k ubytování a nocleh s tisíci hvězd nad hlavou. 

Vstup do NP se platí individuálně na místě.

Den 7 – Ulura a Olgas, NP Kata Tjuta
Dnes dopoledne Vás čeká návštěva Olgas, dechberoucích skalních útvarů, a zde také krásný, asi 3-4 hodinový trek mezi skalními masivy údolím větrů po stezkách kmene Anangu. Procházka – trek se dá zkrátit dle uvážení každého z Vás. Na oběd budeme zpět ve vesnici, možnost osvěžení v bazénu. Odpoledne se vrátíte zpět k Uluru, které si můžete detailněji prohlédnout a projít se kolem Uluru. Západ slunce u Uluru a poslední nocleh v této oblasti.

Den 8 – Ayers Rock – Cairns
Dopoledne volno u bazénu, případně dle situace možný východ slunce nad Uluru. Kolem oběda již odjíždíte na letiště a čeká Vás let do tropického Cairns. Cairns je krásná zelená oblast plná deštných pralesů, ale hlavně také vstupní branou k Velkému bariérovému útesu, který je největším svého druhu na světě. Po příletu následuje transfer na hotel s bazénem, nocleh v Cairns.

Den 9 – Velký bariérový útes (o)
Celodenní výlet lodí na jeden z ostrovů Velkého bariérového útesu, Green Island, v ceně šnorchlování nebo výlet lodí se skleněným dnem, oběd v ceně. Na ostrově si můžete užít čas po svém, aktivně ve vodě nebo relaxací či procházkou na pláži. Alternativně můžeme nabídnout jiný výlet lodí na útes, pokud se třeba rádi potápíte apod. Nocleh v hotelu s bazénem v Cairns.

Přidat si můžete plavbu miniponorkou, zeptejte se nás na podrobnosti.

Den 10 – Cairns
Dnes Vás konečně čeká volný den pro Vaše vlastní aktivity, užijte si ho dle Vašich představ. Nabídneme fakultativní výlety, nebo můžete relaxovat u bazénu s procházkou po městečku Cairns. Nocleh v hotelu s bazénem.

Doporučujeme výlet lodí na krásný Fitzroy Island s úchvatnými plážemi nebo let helikoptérou nad Velkým bariérovým útesem. 

Den 11 – Cairns – výlet Kuranda, Daintree, Mossman 
Po snídani Vás čeká celodenní výlet na sever Cairns podél krásného pobřeží do deštných pralesů. Návštěva kulturní vesničky Kuranda, zde je možno za příplatek vidět koaly, a dále procházka na vyhlídku vodopádů. Pokračujete do deštného pralesa k Mossman Gorge, kde Vás čekají procházky pralesem a koupání v průzračné řece. V případě zájmu se zastavíte ve známém wildlife parku k pozorování krokodýlů a dalších australských zvířat (vstup do wildlife parku není v ceně). Výlet je završen pozorováním klokanů (bez záruky). Nocleh v hotelu s bazénem v Cairns.

Den 12 – Cairns – vnitrozemí a vodopády
Celodenní výlet do tropického vnitrozemí na čajové a banánové plantáže, zastavíte se u několika vodopádů v deštném pralese, krásné koupání v přírodě, celý den v krásném přírodním prostředí. Čeká Vás také zastávka na největší fíkovník v oblasti s procházkou v deštném pralese. Krásné vnitrozemí tropické oblasti Austrálie s mnoha pestrými zastávkami. Nocleh v hotelu s bazénem.

Den 13 – Cairns – Christchurch, Nový Zéland
Den určen k přesunu na Nový Zéland. Dnes máme zajištěn transfer na letiště v Cairns a odlet na Nový Zéland, do města Christchurch. Let s přestupem. Na NZ se dostanete až pozdě večer, následuje transfer na motel a nocleh. 

Den 14 – Christchurch – Twizel
Cesta autem či minibusem ke krásnému jezeru Tekapo s působivou mléčnou barvou. Dále pak pokračujete do městečka Twizel, kde budete mít nocleh v motelu. Čekají Vás typické scenérie Nového Zélandu, horské štíty, zelené louky a krásná jezera. Zastavíte se také u známého a velmi fotogenického kostelíku Church of the good Shepherd.

Den 15 – NP Mt. Cook – Queenstown
Ráno jedete z Twizelu do vesničky Mt. Cook, v tomto národním parku máte čas na skvělou půldenní procházku horskou přírodou. Uvidíte nejvyšší hory Zélandu, ledovcová jezera, ledovce a krásnou přírodu. Odpoledne pokračujete typickou NZ krajinou přes krásný Lindis Pass (kde se natáčel Pán prstenů) až do krásného města Queenstown na břehu jezera. Nocleh v hotelu-motelu v Te Anau.

Den 16 – Milford Sound
Celodenní výlet na údajně nejhezčí místo Nového Zélandu. Celá oblast se nachází v národním parku fjordů. Zde Vás čeká projížďka na lodi mezi fjordy, kolem uvidíte lachtany a vodopády. Odpoledne Vás čeká cesta zpět až do Queenstown se zastávkami na zajímavých místech s krásnými výhledy. Nocleh v 3* motelu či hotelu v Queenstownu. Plavba lodí na Milfordu je již v ceně.

Den 17 – Queenstown
Dnes dopoledne Vás čeká prohlídka kouzelného městečka Queenstown, které je centrem všeho dění na jižním ostrově. Město je zasazeno v krásné přírodě hor a leží u pěkného jezera. Nabízí se zde také mnoho sportovních či adrenalinových aktivit, na své si přijdou i milovníci maorské kultury. Vydáte se také lanovkou – gondolou nad město, kde je nádherný výhled na Queenstown a okolí, lanovku máte v ceně. Zbytek dne je volný pro Vaše vlastní aktivity či relaxace, doporučujeme adrenalinovou jízdu speed boat. Nocleh v hotelu-motelu.

Den 18 – Queenstown – Auckland
Během dne Vás čeká transfer na letiště a lokální let do Aucklandu, největší metropole Nového Zélandu. Po příletu do Aucklandu Vás odvezeme do hotelu. Odpoledne prohlídka centra Aucklandu s průvodcem, podíváte se na nejvyšší věž na jižní polokouli, Sky Tower, kde se Vám naskytne krásný výhled (vstup v ceně). Prohlídka přístavu, radnice, historické budovy divadla a další. Nocleh v hotelu v centru Aucklandu.

Den 19 –  Auckland
Dnes Vás čeká výlet za hranice centra Aucklandu, a to do části zvané Devonport. Pojedete místním trajektem, krátká plavba, která Vám ukáže pohled na Auckland také ze strany od moře. Devonport je jedna z nekrásnějších části Auckandu. Jsou zde dvě sopky, na které mohou bez problému ti aktivnější z Vás vyjít (s nádherným výhledem), místní zástavba je původní a je tvořena velmi starými dekorativními vilami. Najdete zde také mnoho obchůdků s tradičními i netypickými suvenýry a odpočinete si od ruchu velkoměsta. Nocleh v hotelu, Auckland. 

Den 20 – Auckland – odlet
Ráno transfer na letiště a odlet z Aucklandu zpět do Evropy, dle mezinárodních letenek.

Den 21 – Přílet domů
Přílet domů a konec programu pro zájezd Austrálie a Nový Zéland.

Nabízíme možnost prodloužení zájezdu Austrálie a Nový Zéland o pobyt na ostrůvcích Fidži a relaxace na plážích, jako vhodný doplněk této dovolené. Informujte se u nás na detaily tohoto prodloužení.


 • zpáteční mezinárodní letenka Praha (Vídeň) – Sydney, Auckland – Praha
 • všechny vnitrostátní letenky dle itineráře
 • mezinárodní přelet z Austrálie na Nový Zéland
 • všechny transfery zahrnuté v itineráři
 • 17 nocí ve 3* až 3,5* hotelu v blízkosti centra města dle programu (kromě chatek na Uluru)
 • celodenní výlet lodí na Velký bariérový útes s obědem a šnorchlováním
 • výlet do deštného pralesa Daintree, výlet na vodopády a plantáže
 • všechny výlety a exkurze uvedené v programu
 • dopravu dle programu v klimatizovaném minibuse
 • českého delegáta po celou dobu pobytu v Austrálii a na Novém Zélandu
 • vstup na Sydney Tower
 • exkurze do Sydney Opera House
 • celodenní výlet do NP Blue Mountains   
 • výlety a aktivity dle program na Novém Zélandu
 • plavba na Milford Sound
 • nejlepší treky
 • turistická víza do Austrálie – vyřízení zdarma
 • kompletní plán a informace pro Váš zájezd
 • pojištění CK proti úpadku
 • osobní pojištění
 • poplatek za dopravu k Mossman Gorge (10 AUD / os. )
 • poplatek za vstup do NP Kata Tjuta (25 AUD / os.) 
 • bez stravování – stravování jen kde uvedeno
 • strava, výlety a služby nezahrnuté v programu
 • MHD v Sydney, pokud bude využito
 • turistický poplatek IVL
 • na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech
 • hotely se snídaní – příplatek 9000 Kč
 • ubytování při příletu v den 2 večer
 • příplatek za hotel v Uluru 3000 Kč
 • příplatek za samostatně cestující osobu 21.990 Kč (pokud nebude sdílet pokoj s dalším cestujícím)
 • fakultativní výlety (nabídku doplňkových výletů Vám rádi zašleme)
 • výlet helikoptérou nad Velkým bariérovým útesem nebo nad Uluru
 • výstup na ikonický Harbour Bridge se skvělým výhledem na Sydney
 • celodenní výlet do hlavního města Canberra
 • plavba lodí v Sydney kolem Opery s večeří
 • vyhlídkový let helikoptérou kolem Uluru, na Zélandu let v NP Mount Cook s přistáním na sněhu
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, ceny mezinárodních letenek a kurzu AUD.
 • Náročnost tohoto zájezdu – běžná.
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu. 
 • Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků. 
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Při příletu 2.den večer bude naúčtována noc navíc.

Související zájezdy

Austrálie
Úžasná západní Austrálie s ČP
Nový Zéland
Zélandem nejen po stopách Pána prstenů
Austrálie
Perly Austrálie s ČP – nové, ještě atraktivnější