To nejlepší z Nového Zélandu s ČP

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
104990 Kč / 4095 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 19
Poznávací s cz průvodcem
1.3. - 19.3. a 16.11. - 4.12.

Nový Zéland – Severní ostrov (Auckland, Waitomo Caves, Rotorua, Taupo, NP Tongariro, Wellington), Jižní ostrov (Nelson, NP Abel Tasman, Franc Josef, Queenstown, Milford Sound, Mt. Cook NP, Christchurch)

Zpět na nabídku

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • malá skupina od 10 do 15 osob
 • zkušený a pohodový český průvodce/delegát
 • nejlepší poměr kvalita/cena
 • VČASNÉ PŘIHLÁŠENÍ  (více než 6 měsíců před cestou) SLEVA 3000 Kč/osoba!
 • kvalitní ubytování: 3-3,5* hotely a motely v blízkosti centra
 • používáme profesionální a komfortní licencovanou dopravu
 • mnoho krásných výletů, aktivit i treků již v ceně
 • beze spěchu uvidíte ta nej místa Zélandu

POPIS ZÁJEZDU

To nejlepší z Nového Zélandu je zájezd s českým delegátem, který Vás vezme na ta nejhezčí místa Nového Zélandu. Projedeme oba ostrovy země, jejíž přírodní krásy jsou považovány za jedny z nejhezčích na světě. Na severním ostrově uvidíte sopky, gejzíry, jeskyně, vykoupete se v termálních pramenech a přičichnete k Maorské kultuře. Jižní ostrov zase nabídne úžasná jezera obklopená vysokými horami, krásné ledovce, pláže a fjordy s lachtany. Množství vstupů a výletů je již v ceně zájezdu! Neváhejte, počet míst je omezený! Zájezd jedeme v malé skupince do 15 osob každý rok v březnu a listopadu, kdy je na Zélandu příjemné počasí pro turistiku.

Nabízíme možnost prodloužení o několikadenní pobyt na ostrůvcích Fidži a relaxace na plážích, jako vhodný doplněk této cesty. Informujte se u nás na detaily tohoto prodloužení.

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – 2 – Praha – Auckland

Let na trase Praha (Vídeň) – Auckland s přestupem dle letenky. Přílet do Aucklandu v den 2 večer nebo v den 3 ráno.

Den 3 – Auckland  

Po příletu do největšího města Zélandu, Aucklandu, Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v centru města. Prohlídka centra města Auckland s českým delegátem. Projdete si centrum největšího novozélandského města, uvidíte známou tepnu města Queen street, historickou radnici nebo krásnou budovu divadla. Možná je také návštěva nejvyšší věže jižní polokoule, Sky Tower. Poté následuje odpočinek a aklimatizace po náročné cestě. Nocleh v hotelu 3-3,5*.

Den 4 – Auckland – Waitomo

Ráno vyrážíme komfortním minibusem / autobusem z Aucklandu do oblasti Waitomo Caves. Odpoledne si můžete prohlédnout tuto jedinečnou oblast, která je známá svým rozsáhlým komplexem jeskyní a podvodních tunelů. Jednou z hlavních atrakcí jsou svítící červi (glow worms) v některých jeskyních. Nocleh v motelu v oblasti Waitomo. Návštěva jeskyně se svítícími červy na loďce je v ceně.

Den 5 – Waitomo – Rotorua

Dopoledne nás čeká krátký přejezd do jedné z nejznámějších oblastí severního ostrova, města Rotorua. Prohlídka města. Zde můžete vidět gejzíry, geotermální parky, termální koupele a maorskou kulturu. Večer fakultativně možnost vyzkoušet termální prameny, nebo si vybrat z našich fakultativních výletů tradiční večeři s maorským vystoupením. Nocleh v hotelu či motelu 3*.

Den 6 – Rotorua – Taupo – Turangi

Návštěva geotermálních parků s bublajícím bahnem a gejzíry. Rotorua je také centrem pro adrenalinové sporty, rafting, bungee jumping nebo jízdu na koních. Odpoledne Vás čeká kratší přejezd k jezeru Taupo, které se nachází asi 130 km od Rotorui. Návštěva nejlepšího geotermálního parku (Wai-o-Tapu) s gejzíry je v ceně. Vezmeme Vás na koupání v horkých pramenech v přírodě. Nocleh v motelu v Turangi, 3,5*.

Den 7 – Tongariro NP

Ráno jedeme krátký úsek od jezera do NP Tongariro, asi 50 km, do vesničky v srdci tohoto vyhlášeného národního parku, který je znám díky svým sopkám a krásným trekům. Máme téměř celý den na procházku či túru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Dostane se nám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Nachází se zde jeden z nejhezčích treků Nového Zélandu, Tongarriro Crossing. Nocleh opět u jezera Taupo. 

Doporučujeme vyhlídkový let letadlem nad vrcholy sopek, fakultativně.

Den 8 – Wellington

Cesta od jezera Taupo do Wellingtonu (cca 340 km), zastávky po cestě, jedeme novozélandskou krajinou, pohodová jízda až do Wellingtonu. Odpoledne krátká prohlídka hlavního města Wellington a jeho pamětihodností, včetně domu parlamentu, nebo třeba válečného památníku. Nocleh v hotelu.

Den 9 – Wellington – Nelson

Dopoledne máme ještě chvíli čas na procházku ve městě Wellington, v čase oběda nás již čeká trajekt na jižní ostrov. Během několikahodinové plavby se můžete kochat krásnou scenérií okolních ostrůvků, která rozhodně stojí za to. Po vylodění na jižním ostrově pokračujeme do města Nelson, kde nás čeká nocleh v motelu-hotelu. Nelson je vstupní branou k dalšímu nádhernému národnímu parku Abel Tasman. 

Den 10 – NP Abel Tasman

Celý den je určen k prohlídce tohoto krásného národního parku, který nabízí krásné a divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží, možnosti kajakování a zahlédnout můžeme i lachtany. Zajištěna plavba loďkou podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP Abel Tasman. Možnost koupání na krásných plážích s křišťálovou vodou. Nocleh v Nelsonu. Plavba lodí po pobřeží tohoto NP je v ceně.

Den 11 – Nelson – Greymouth

Cesta z Nelsonu do městečka Greymouth. Většina cesty vede po krásném pobřeží plném skvělých vyhlídek. Odpoledne zastávka na místě zvaném Punakaiki (palačinkové skály), které jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Po cestě si můžeme udělat procházku k útesu, odkud můžete vidět kolonii tuleňů – dle počasí. Nocleh v oblasti Greymouth v motelu. Městečko Greymouth se nachází u moře.

Den 12 – Franz Josef – Ledovce

Ráno přejezd z Greymouth do vesničky Franz Josef, asi 150 km. Zde máme celé odpoledne na prohlídku vyhlášeného ledovce Franz Josef, můžete využít fakultativní túry přímo po ledovci s profesionálním průvodcem, anebo výlet helikoptérou nad ledovcem (viz sekce za příplatek). Náš průvodce Vás vezme na vyhlídku k ledovci krátkou procházkou a pojedeme se podívat také na ledovec Fox. Nocleh v motelu ve vesnici. 

Doporučujeme fakultativně túru s průvodcem po ledovci, nebo vyhlídkový let helikoptérou, viz sekce za příplatek.

Den 13 – Franz Josef – Wanaka – Queenstown

Dopoledne prohlídka nedalekého zrcadlového jezera Matheson lake. Naše cesta pokračuje dále k jihu až k městečku Wanaka, ležícího u pěkného jezera obklopeno krásnou přírodou. Dále, dle času, zastávka v historickém zlatokopeckém městečku Arrow Town. Odtud pokračujeme až do Queenstownu. Nocleh v hotelu-motelu.

Den 14 – Queenstown

Celý den je určen na prohlídku nejhezčího města jižního ostrova Queenstown, které je centrem všeho dění na tomto ostrově a můžeme říci také nejhezčím městem Zélandu. Průvodce Vás během dopoledne provede městečkem, odpoledne volný program, můžete se např. lanovkou podívat na krásnou vyhlídku nad městem. Možnost mnoha aktivit, kterých se zde nabízí velký počet. Městečko leží v krásné přírodě u jezera, sevřeno horami a kaňony. V zimě se stává Queenstown lyžařským centrem. Nocleh v motelu-hotelu.

Fakultativně výlet parníkem po jezeře na typickou zélandskou farmu.

Den 15 – Milford Sound

Ráno cesta k jezeru a vesničce Te Anau, odkud pokračujeme do národního parku fjordů až k vyhlášenému místu zvanému Milford Sound, které je podle mnohých nejhezčím místem Nového Zélandu. Projížďka na lodi mezi fjordy, kolem uvidíte lachtany a vodopády. Poté návrat zpět do vesnice Te Anau se zastávkami na zajímavých místech. Nocleh v motelu v Te Anau, u krásného jezera. Projížďka lodí na Milford Sound je v ceně.

Den 16 – Te Anau – Mt. Cook NP

Cesta z Te Anau do vesnice Mount Cook, asi 420 km, po cestě můžete vidět typickou scenérii Zélandu, jezera a ovce. Zastavíme na focení u nádherných jezer a vyhlídek, pojedeme a zastavíme také na místě Lindis Pass, kde budete mít další krásnou vyhlídku na místa, kde se natáčel Pán prstenů. Nocleh ve vesnici Twizel nedaleko NP Mt. Cook.

Den 17 – Mt. Cook NP – Christchurch

Ráno Vás čeká krátká cesta do vesnice Mt. Cook, odkud můžete vyrazit obdivovat nádherný národní park, nabízejí se zde krásné túry, průvodce Vás vezme na snadnou 3-4 hodinovou procházku údolím s výhledem na štíty hor, jezera a ledovce. V době oběda jedeme kolem krásných jezer Tekapo a Pukaki, s úchvatnou mléčnou barvou, zastávka na oběd a procházka, pokračujeme potom dále až do Christchurch. Transfer do motelu v Christchurch k poslednímu přenocování na Novém Zélandu.

Fakultativně možnost scénického letu vyhlídkovým letadlem či helikoptérou s přistáním na ledovci. 

Den 18 – Christchurch – odlet 

Pokud vyjde čas, můžete se podívat do centra města Christchurch a okolí, vše dle času odletu. V průběhu dne transfer na letiště a odlet zpět do Evropy dle mezinárodních letenek. 

Den 19 – Přílet domů

Přílet domů a konec programu.

Nabízíme možnost prodloužení zájezdu Nový Zéland o pobyt na ostrůvcích Fidži a relaxace na plážích, jako vhodný doplněk této dovolené. Informujte se u nás na detaily tohoto prodloužení. 

Podívejte se, jak vypadal poslední zájezd!

 • zpáteční letenku Praha (Vídeň) – Auckland, včetně letištních poplatků a tax
 • 15 až 16 noclehů v 3* hotelech nebo motelech dle programu
 • služby českého průvodce po čas celého pobytu na Zélandu
 • veškerá doprava po ostrovech komfortním a prostorným minibusem, busem
 • všechny výlety které jsou v programu uvedeny jako zahrnuté v ceně (Waitomo jeskyně a svítící červi, geotermický park, výlet lodí v Abel Tasman, výlet lodí na Milford Sound – fjordy)
 • trajekt mezi severním a jižním ostrovem
 • kompletní plán cesty, podrobné informace a vyznačení nejlepších míst
 • transfery z letiště do hotelu a zpět
 • poplatek za palivo do mikrobusu
 • pojištění CK proti úpadku.
 • osobní pojištění
 • stravování
 • služby neuvedené v programu
 • turistický poplatek IVL
 • na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech
 • hotely se snídaní – příplatek 7500 Kč
 • příplatek za samostatně cestující osobu – 18 000 Kč/os
 • Maorská show s tradiční večeří, Rotorua
 • vyhlídkový let nad sopkami helikoptérou či letadlem, Rotorua
 • rafting, Rotorua
 • kajakování v NP Abel Tasman
 • let helikoptérou nad ledovci Franz Josef a Fox
 • hodinový trek k ledovci Franz Josef/na ledovec Franz Josef
 • výlet za vínem, ochutnávka ze 4 vinic, Queenstown
 • jet boat – adrenalinová jízda rychlým člunem v krásném kaňonu, Queenstown
 • výlet parníkem po jezeře Queenstown
 • vyhlídkový let s přistáním na sněhu v oblasti Mount Cook NP
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu NZD.
 • Náročnost tohoto zájezdu – mírná.
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.
 • Zájezd je garantován při minimálním počtu 10 účastníků.
 • Možnost prodloužení o pobyt na Fidži.

Související zájezdy

Poznávací
Nový Zéland
Nový Zéland komfortně
Austrálie
Perly Austrálie s ČP – nové, ještě atraktivnější
Nový Zéland
To nej z Austrálie a Nového Zélandu s čp