Zélandem nejen po stopách Pána prstenů

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
104990 Kč / 4038 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 19
Poznávací s cz průvodcem
21.12. - 08.01.

Auckland, Coromandel, Rotorua, Tongario NP, Wellington, NP Abel Tasman, Greymouth, Arthurs Pass, Christchurch, Twizel, Mount Cook NP, Queenstown

Zpět na nabídku

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • možnost nejhezčích treků Nového Zélandu
 • koupání na nejhezčí pláži Zélandu – Cathedral Cove
 • malá skupinka od 6 osob
 • kvalitní hotely a motely 3-3,5*
 • méně známá i top místa celého Zélandu
 • návštěva mnoha míst z filmu Pán prstenů
 • rozhodně nemusíte být fanoušky Pána prstenů, zájezd je plně vhodný pro kohokoliv

POPIS ZÁJEZDU

Zcela nový zájezd po Novém Zélandu, který kombinuje málo známá a také nejznámější místa a přírodní krásy Zélandu. Jste fanoušci filmu Pán prstenů? Výborně! Oceníte, že zájezd je prošpikován místy, kde se natáčely scény do tohoto kultovního filmu, navštívíte vesnici Hobbiton a další. Nebo Vám Pán prstenů nic neříká? Vůbec nevadí, navštívíte přírodní perly Zélandu a program si do určité míry můžete upravit tak, aby Vám vyhovoval. Návštěva míst z natáčení filmu Vás nijak nezasáhne, jedná se téměř vždy o krásná přírodní místa a vyhlídky, které ocení každý milovník přírody. Na tomto zájezdu se nudit nebudete – budete v horách, mezi sopkami a vykoupete se na nejlepších plážích Zelándu.

POPTAT ZÁJEZD

Den 1-2 – Praha-Auckland

Let na trase Praha (Vídeň) – Auckland s přestupem dle letenky. Přílet do Aucklandu v den 3 ráno.

Den 3 – Auckland

Po příletu do největšího města Zélandu, Aucklandu, Vás přivítá český delegát a čeká Vás transfer do hotelu v centru města. Prohlídka města Auckland s českým delegátem během dopoledne. Projdete si centrum největšího novozélandského města, uvidíte známou tepnu města Queen street, historickou radnici nebo krásnou budovu divadla. Možná je také návštěva nejvyšší věže jižní polokoule, Sky Tower. Poté následuje odpočinek a aklimatizace po náročné cestě. Nocleh v hotelu 3-3,5* v centu města.

Den 4 – Coromandel

Ráno vyrážíte minibusem (či autem) z Aucklandu do krásné oblasti poloostrova Coromandel. Tato malebná oblast Zélandu je známá svým krásným pobřežím a především nejhezčími plážemi Nového Zélandu. Odpoledne Vás již čeká prohlídka oblasti a procházka na nejhezčí pláž Zélandu, Cathedral Cove. Zde strávíte příjemný čas, možnost koupání, relaxace a krásných procházek v přírodě. Nocleh v oblasti poloostrova Coromandel, 3* motel. 

Den 5 – Coromandel – Rotorua

 Ráno či dopoledne navštívíte raritu této oblasti, další známou pláž „Hot water beach“, kde se můžete na okraji oceánu koupat ve vlastním písečném bazénku s horkou vodou. Opět následují procházky v krásném okolí po pobřeží. Odpoledne Vás čeká přejezd do jedné z nejznámějších oblastí severního ostrova, města Rotorua. Zde můžete vidět gejzíry, geotermální parky, termální koupele a maorskou kulturu. Nocleh v hotelu či motelu 3-3,5*. 

Den 6 – Hobbiton (nebo jiný výlet v Rotorua)

Dnes je čas vyhrazen na první prohlídku míst z Pána prstenů, a to známé vesnice Hobbiton. Tento výlet do Hobbitonu je za příplatek 2.590 Kč. Ti z Vás, kteří by raději strávili čas jinak, si mohou zvolit jiný fakultativní výlet pro dnešní den, anebo si případně prohlédnout město Rotorua a zajít si odpočinout do termálních lázní. 

Fakultativní výlety: 

Maorská kulturní show s tradiční večeří, 3 hod., cena: 2.400 Kč

Rafting na řece Kaituna, 2.200 Kč

Vyhlídkový let sopka Tarawera, cena od 4.400 Kč dle délky

Návštěva Maorské vesnice v Rotorua, cena od 1.090 Kč

Celodenní výlet do Waitomo Caves s prohlídkou, cena: 4.400 Kč

Gondola v Rotorua na vyhlídku, cena: 650 Kč

Parníkem po jezeře Rotorua vč. snídaně nebo oběda, 1 hod. plavba, cena: 990 Kč

Den 7 – Rotorua – Taupo – Turangi

Na cestě k jezeru Taupo se zastavíte v geotermálním parku s bublajícím bahnem a gejzíry, Wai-o-tapu, který patří k nejhezčím v oblasti. Vstup je v ceně. Vezmeme Vás na koupání v horských pramenech v přírodě. Odpoledne Vás čeká kratší přejezd k jezeru Taupo, které se nachází asi 130 km od Rotorui. Zastavíte se u známých vodopádů Huka Falls a u jezera. Nocleh v motelu v Turangi, 3,5*.

Den 8 – Tongariro NP

Ráno jedete krátký úsek z Turangi do NP Tongariro, asi 50 km, do vesničky v srdci tohoto vyhlášeného národního parku, který je znám díky svým sopkám, krásným trekům a také natáčení filmových scén Pána prstenů. Máme téměř celý den na procházku či túru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Dostane se Vám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Nachází se zde jeden z nejhezčích treků Nového Zélandu, Tongariro Crossing a také několik míst, kde se natáčely scény do filmu (Mt. Ngauruhoe, Whakapapa, Tukino ski filed, Tawhai Falls) a které můžete navštívit. Nocleh opět u jezera Taupo. 

Den 9 – Wellington

Cesta od jezera Taupo do Wellingtonu (cca 340 km), pěkné zastávky po cestě, jedete novozélandskou krajinou, pohodová jízda až do Wellingtonu. Zastavíte se na přírodních místech, kde se také natáčel Pán prstenů. Odpoledne krátká prohlídka hlavního města Wellington a jeho pamětihodností, včetně domu parlamentu nebo třeba válečného památníku. Navštívíme i místa z Pána prstenů, jako např. Mt. Victoria nebo Weta Cave. Nocleh v hotelu ve Wellingtonu. 

Den 10 – Wellington – Nelson 

Dopoledne máte ještě chvíli čas na procházku ve městě Wellington, v čase oběda Vás již čeká trajekt na jižní ostrov. Během několikahodinové plavby se můžete kochat krásnou scenérií okolních ostrůvků, která rozhodně stojí za to. Po vylodění na jižním ostrově pokračujeme do města Nelson, kde Vás čeká nocleh v motelu-hotelu. Nelson je vstupní branou k dalšímu nádhernému národnímu parku Abel Tasman. 

Den 11 – NP Abel Tasman

Celý den je určen k prohlídce tohoto krásného národního parku, který nabízí krásné a divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží, možnosti kajakování a zahlédnout můžeme i lachtany. Zajištěna plavba loďkou podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP Abel Tasman. Možnost koupání na krásných plážích s křišťálovou vodou. Nocleh v Nelsonu. Plavba lodí po pobřeží tohoto NP je v ceně.

Den 12 – Nelson -Greymouth

Cesta z Nelsonu do městečka Greymouth. Většina cesty vede po krásném pobřeží plném skvělých vyhlídek. Odpoledne zastávka na místě zvaném Punakaiki (palačinkové skály), které jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Po cestě si můžete udělat procházku k útesu, odkud můžete vidět kolonii tuleňů – dle počasí. Nocleh v oblasti Greymouth v motelu. Městečko Greymouth se nachází u moře.

Den 13 – Arthur´s Pass – Christchurch

Ráno jedeme napříč ostrovem do krásné oblasti Arthur´s Pass NP, která se bude líbit každému milovníkovi přírody. Zde máte čas na prohlídku krásného města Castle Hill, skalních útvarů, kde byly natáčeny scény k filmu Letopisy Narnie. Pokračujete krásnou přírodou až do oblasti města Christchurch, kde budete mít nocleh. 

Den 14 – Christchurch – Tekapo – Twizel 

Dnes Vás čeká cesta necelých 300 km kolem krásných jezer až do městečka Twizel. Pojedete ke krásným mléčným jezerům Tekapo a Pukaki, které jsou ideální pro procházku a krásné fotky. Navštívíte vyhlášený a fotogenický kostelík na břehu jezera, Church of Good Shepherd. V podvečer konečně dorazíte do Twizelu, v jehož okolí se také natáčely scény k filmu Pán prstenů. Možná procházka. Ubytování a nocleh ve vesnici Twizel. 

Den 15 – Mount Cook NP – Queenstown

Ráno jedete do vyhlášeného národního parku Mt. Cook, kde Vás čeká krásný 3-4 hodinový trek či procházka krásnou horskou přírodou. Uvidíte nejvyšší hory Zélandu, divokou řeku i ledovcová jezera a ledovce. Odpoledne jedeme směrem do města Queenstown a opět uděláte několik pěkných a scénických zastávek. Pojedete přes krásný přírodní hřeben Lindis Pass se syrovou přírodou, dále se zastavíte na místě dalších scén Pána prstenů a u řeky a místa Kawarau Gorge. Nocleh v 3-3,5* hotelu-motelu v Queenstownu. 

Den 16 – Queenstown

Celý den máte na prohlídku nejhezčího města jižního ostrova Queenstown, které je centrem všeho dění na tomto ostrově a můžete říci také nejhezčím městem Zélandu. Průvodce Vás během dopoledne provede městečkem, odpoledne volný program, můžete se např. lanovkou podívat na krásnou vyhlídku nad městem. Možnost mnoha aktivit, kterých se zde nabízí velký počet. Městečko leží v krásné přírodě u jezera, sevřeno horami a kaňony. Nocleh v motelu-hotelu.

Den 17 – Queenstown – Glenorchy (nebo Milford Sound)

Dnes si můžete vybrat, jak strávíte den v této krásné oblasti. V ceně máte výlet s českým delegátem do oblasti vesnice Glenorchy, která se nachází na druhé straně jezera než Queenstown. Zde začíná několik krásných treků a celá oblast nabízí krásnou přírodu. Navštívíte i další 2 přírodní místa, kde se natáčely scény Pána prstenů (12 mile delta a Paradise). Pokud čas dovolí, zastavit se můžete cestou zpět i na hřebeni místních hor a nahlédnout do Skippers kaňonu, který je krásným přírodním úkazem a dalším místem z Pána prstenů. Odpoledne návrat do Queenstownu. 

Další možnost je zvolit si individuální program, relaxovat v krásném Queenstownu, anebo si zvolit jeden z fakultativních výletů a aktivit z naší nabídky. Největší perlou z fakultativních výletů je dlouhý celodenní výlet s anglicky hovořícím průvodcem do krásné oblasti fjordů na vyhlášený Milford Sound, kde je v ceně i plavba lodí mezi fjordy, cena od 3.800 Kč. 

Den 18 – Queenstown – Auckland – odlet

Ráno či během dne (dle letenek) transfer na letiště a zajištěn lokální let z Queenstown do Aucklandu, odkud během dne (dle času mezinárodních letenek) odlétáte ze Zélandu zpět domů. 

Den 19 – Přílet domů

Přílet domů dle letenek a konec programu. 

 

Nabízíme možnost prodloužení zájezdu Nový Zéland o pobyt na ostrůvcích Fidži a relaxace na plážích, jako vhodný doplněk této dovolené. Informujte se u nás na detaily tohoto prodloužení. 

Místa na Zélandu z natáčení Pána prstenů: 

23 Lord of the Rings Locations You Can’t Miss in New Zealand

 

 • zpáteční letenku Praha (Vídeň) – Auckland, včetně letištních poplatků a tax
 • noclehy v 3-3,5* hotelech nebo motelech dle programu
 • služby českého průvodce po čas celého pobytu na Zélandu
 • veškerá doprava po ostrovech 
 • všechny výlety, které jsou v programu uvedeny jako zahrnuté v ceně 
 • kompletní plán cesty, podrobné informace a vyznačení nejlepších míst
 • transfery z letiště do hotelu a zpět
 • poplatek za palivo 
 • pojištění CK proti úpadku.
 • osobní a storno pojištění
 • služby neuvedené v programu
 • turistický poplatek IVL

 

 • na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech
 • příplatek za samostatně cestující osobu
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu NZD.
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.
 • Zájezd se uskutečňuje v případě minimálního počtu 6 osob.
 • Datum cesty může být mírně upraven v závislosti na aktuálních letenkách.

Související zájezdy

Poznávací
Nový Zéland
Krásy Nového Zélandu – autem
Nový Zéland
To nej z Austrálie a Nového Zélandu s čp
Nový Zéland
To nejlepší z Nového Zélandu s ČP